Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Polecamy Tagi: MSPO | targi | targi zbrojeniowe Kategoria: bezpieczeństwo, ochrona, nadzór 26.07.2016 Aghnieszka Matczyńska

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

mspo-2015-galeria-01W pierwszych dniach września, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach znów stanie się centrum obronności świata. Trzecie, co do wielkości, targi militarne w Europie, to zarazem jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego w skali globalnej. Wystawa odbędzie się w dniach 6-9 września 2016 roku w Targach Kielce i będzie miejscem premierowych prezentacji sprzętu wojskowego i nowoczesnych rozwiązań technicznych.

Eurosatory w Paryżu, DSEI w Londynie i MSPO w Kielcach.

Wystawa jest trzecią militarną imprezą Europy. O jej pozycji świadczą zarówno wystawcy – czołowe światowe koncerny branży obronnej, jak i strategiczne dla tej dziedziny kontrakty podpisywane w Kielcach. Już sam program modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2014-2022 przewiduje zakupy sprzętu za 130 mld zł! Jego plan zakłada realizację 14 programów operacyjnych, w ramach których  armia ma dostać między innymi, samoloty bezzałogowe, śmigłowce, systemy obrony rakietowej, symulatory i trenażery oraz wszelkiego rodzaju działa czy wozy opancerzone. Gigantyczne środki, które rząd planuje przeznaczyć na wojsko, co roku przyciągają do Kielc największe firmy zbrojeniowe.

Oko w oko z ubiegłorocznym rekordem

MSPO 2015 był rekordowy pod każdym względem. XXIII edycja podczas której swoją ofertę na powierzchni ponad 27 000 metrów kwadratowych zaprezentowało 583 wystawców z 30 krajów świata zapisała się mocno w historii kieleckiego ośrodka wystawienniczo - kongresowego. Wśród uczestników znalazły się największe, międzynarodowe firmy zbrojeniowe jak: LOCKHEED MARTIN, BOEING, BAE SYSTEMS, RAYTHEON, GENERAL DYNAMICS, FINMECCANICA, THALES, MBDA. Udział w wydarzeniu wziął Prezydent RP oraz oficjalne delegacje zagraniczne z 58 krajów.

Nadchodząca edycja MSPO odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy. Jak co roku wręczona zostanie Nagroda Prezydenta RP oraz Nagrody DEFENDER dla najlepszych produktów.

W programie MSPO 2016 znajdzie się  wiele merytorycznych spotkań. Seminaria, kongresy i konferencje organizowane w czasie Salonu są  doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz pogłębienia wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny techniki wojskowej.

 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady