Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Polecamy Aktualności Targowe Biznes Tagi: ID Lifting | manipulatory pneumatyczne | targi Kategoria: tworzywa sztuczne, opakowania 12.07.2017 Agnieszka Matczyńska

Manipulatory pneumatyczne ID Lifting na targach PAKFOOD

idManipulatory pneumatyczne, podciśnieniowe oraz wózki manipulacyjne, coraz chętniej używane w sektorze produkcyjnym i magazynowym, pozwalają zwiększyć wydajność firmy, poprawiają bezpieczeństwo i efektywność pracy, czym zyskują sobie coraz większą popularność. ID Lifting specjalizuje się w doborze tych urządzeń, aby „zszyte na miarę” w stu procentach spełniały oczekiwania klientów. Wrocławska firma od kilku lat wzbudza zainteresowanie swoimi produktami, pokazując ich działanie na żywo na targach w Poznaniu.

 

Tak samo będzie i tym razem podczas targów opakowań dla przemysłu spożywczego PAKFOOD już 25 września. Zwiedzający będą mogli obejrzeć manipulatory pneumatyczne nowego dostawcy firmy ID Lifting. Są to małe, energooszczędne urządzenia, wspomagające pracę operatorów. Intuicyjny panel sterowania, który może być obsługiwany jedną ręką, nie jest jedyną zaletą urządzeń tego producenta. Innowacyjny system podnoszenia sprawia, że pracownik nie czuje wagi podnoszonego produktu, pozwalając jednocześnie na precyzyjne pobranie i odłożenie ładunku. Manipulatory zasilane są sprężonym powietrzem i mogą być wykorzystywane w specjalnych strefach ATEX. Mnogość propanowych rozwiązań, zarówno w standardowych, jak i niestandardowych wersjach, jest tym, co z pewnością warto obejrzeć, odwiedzając stoisko ID Lifting.

 

2Nie zabraknie także manipulatorów podciśnieniowych, na dobre zadomowionych już w świadomości przedsiębiorców, jako urządzeń znacząco podnoszących jakość i bezpieczeństwo pracy, a także zwiększających wydajność firmy. ID Lifting zaprezentuje kilka rozwiązań oraz wymiennych chwytaków, pokazując jak sprawne i dynamiczne są te urządzenia, jak różnorodne ładunki mogą przenosić oraz jak niezbędne są w każdej nowoczesnej firmie produkcyjnej, logistycznej czy w magazynie. Podnoszenie w tej technologii polega na wykorzystaniu podciśnienia generowanego przez wydajną i cichą pompę próżniową. Dodatkowo chwytaki mogą być instalowane za pomocą szybkozłączy, co daje możliwość szybkiej ich wymiany, a tym samym różne ładunki moga być przenoszone tym samym urządzeniem.

Oba typy manipulatorów mogą być instalowane na wielu różnych konstrukcjach, co sprawia, że da się jeszcze lepiej wykorzystać dostępną w zakładzie przestrzeń. Podstawową konstrukcją są żurawie – mocowane na słupie, do ściany lub na mobilnej płycie, dzięki której urządzenie może być mobilne. Inną konstrukcją są suwnice, które znacznie zwiększają zakres pracy manipulatora – z pojedynczym lub podwójnym torem. Istnieje także możliwość zaadaptowania istniejącej w zakładzie konstrukcji pod kupno nowego manipulatora.

Dużą reprezentacją cieszyć się będzie na targach PAKFOOD kolejny dział firmy ID Lifting – wózki manipulacyjne. Te lekkie, elektrycznie sterowane urządzenia można będzie obejrzeć i przetestować w kilku wersjach, od mniejszych po większe, z rozmaitymi chwytakami, co z pewnością pokaże, jak wszechstronne mają zastosowanie. Chwytaki dedykowane ułatwiają transport i zmianę pozycji rolek oraz beczek, a te wykonane na zamówienie, mogą być dopasowane do bardzo niestandardowych aplikacji. System elektryczny wraz z wydajną baterią pozwalają na wygodny i bezpieczny transport oraz załadunek produktów o masie nawet do trzystu kilogramów.

Ciekawe stoisko oraz różnorodność urządzeń z pewnością przykują uwagę wielu zwiedzających, którzy będą mogli przetestować i obejrzeć wszystkie z nich oraz porozmawiać z przedstawicielami firmy ID Lifting, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy.

 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady