Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Aktualności Targowe Tagi: Edura | Kielce | targi ratownictwa Kategoria: Aktualności Targowe 12.06.2013

Edura - Kielce 2013

Aktualności Targowe

1-str_392-EDURA-2013Ludzka nieuwaga, rzucony bezmyślnie niedopałek papierosa, pozostawiona w lesie butelka, niesprawne instalacje elektryczne, nieszczelne przewody gazowe, eksperymenty. Przypadek albo celowe działanie – efekt – ogień, który trawi niemal wszystko co napotyka na swojej drodze. Niszczy mienie, zabiera życie. Jak się przed nim chronić? Jak  zapewnić sobie i innym poczucie bezpieczeństwa? Jak ustrzec się przed niszczycielskim żywiołem?

Mimo wielu  nowoczesnych zabezpieczeń i przy wykorzystaniu nowych technologii trudno w stu procentach wyeliminować źródła zagrożenia. Tu przede wszystkim liczyć należy na rozsądek w postępowaniu i w razie potrzeby na pomoc specjalistów. Obecnie w Polsce działa około 18 tysięcy Ochotniczych Straży Pożarnych, skupiających około 700 tysięcy członków dbających o nasze bezpieczeństwo. Uczestniczą oni w akcjach ratowniczych w czasie pożarów, powodzi, katastrof lotniczych, ekologicznych czy chemicznych. Poszukują ludzi pod gruzami zawalonych budynków, ratują uwięzione zwierzęta. Zapobiegają powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożarów, prowadzą akcje edukacyjne. Aby jednak akcje ratunkowe przeprowadzić sprawnie i efektywnie obok umiejętności strażaków – ratowników potrzebny też jest odpowiedni sprzęt. Z ofertą innowacyjnych rozwiązań dla sektora, nowoczesnymi pojazdami pożarniczymi – gaśniczymi i specjalnymi środkami gaśniczymi, sprzętem ratowniczym i gaśniczym, ochroną i uzbrojeniem osobistym strażaka, środkami łączności i wyposażeniem technicznym stanowisk dyspozycyjnych, indywidualnych i zbiorowych środków ochrony ludności, a także zabezpieczeniem logistycznym zapoznać się można w Kielcach na IX Międzynarodowej Wystawie Ratownictwa i Techniki Przeciwpożarowej EDURA, na którą serdecznie Państwa zapraszam. To tutaj co dwa lata, w jednym miejscu i czasie, spotykają się eksperci ochrony przeciwpożarowej, zawodowi strażacy i ochotnicy, a także przedstawiciele miast i gmin, do których należy podejmowanie decyzji w zakresie bezpieczeństwa. Oferowany sprzęt, technologie i system prezentowane są w praktycznym działaniu, co ułatwia poznanie wachlarza ich możliwości. Podczas targowych dni zarówno na wystawców, jak i zwiedzających czeka wiele niespodzianek. Tegoroczną atrakcją wystawy będą widowiskowe pokazy sprawności strażackich prezentowane przez strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Oferowane przez wystawców Edury produkty mają szansę zmierzyć się w konkursie na najlepszy produkt wystawy, a goście targowi mogą spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanych trasach sprawnościowych. Ale Edura to nie tylko handlowa ekspozycja wystawców, to także platforma wymiany wiedzy i zdobytego doświadczenia. W programie imprezy nie zabraknie więc specjalistycznych konferencji, szkoleń i sympozjów poruszających zagadnienia dotyczące ochrony przeciwpożarowej, inżynierii bezpieczeństwa, prawidłowego projektowania rozwiązań przeciwpożarowych uwzględniających ak-tualne normy, wymogi i zmiany w przepisach w nowoczesnych obiektach budowla-nych, sposobów zapobiegania pożarom, czy metod poszukiwania zaginionych osób.

Ponadto podczas targowych dni obecni goście będą mieli okazję zasięgnąć praktycznych porad w zakresie projektowania i montażu systemów zabezpieczających bezpośrednio u doradców technicznych producentów.

Wszystkich poszukujących najnowszej wiedzy praktycznej i merytorycznej z dziedziny zabezpieczeń gorąco zapraszam do Kielc. Jestem przekonana, że znajdą tu Państwo wiele ciekawych rozwiązań i nową wiedzę. Korzystając z okazji, że jest to ostatnie w tym półroczu wydanie magazynu chciałabym jednocześnie życzyć Państwu wspaniałych, słonecznych wakacji, chwili wytchnienia po trudnych miesiącach i nowych sił do mierzenia się z wyzwaniami rynku, a w nowym sezonie targowym gorąco zachęcam do współpracy z naszym Wydawnictwem.


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady