Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Polecamy Tagi: targi | targi edukacyjne | targi edukacyjne Lublin Kategoria: książki, sztuka, edukacja 08.02.2017 Agnieszka Matczyńska

Już niebawem Targi Edukacyjne w Lublinie

Targi_Edukacyjne_lublin_2016Co łączy Akademię Sztuk Pięknych, amerykańską ciężarówkę szkoleniową, uczestnika Must Be The Music i maturę z matematyki? Odpowiedź to… Targi Edukacyjne w Lublinie.

Oferta blisko 100 szkół, prezentacje kilkudziesięciu zawodów, wykłady motywacyjne dla maturzystów, występy na scenie oraz bez wątpienia tłumy młodzieży – tak zapowiada się kolejna, już XIII edycja wydarzenia, 16-17 lutego 2017 r. (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11).

Wybierz dobrze

Targi Edukacyjne to ponad 100 Wystawców. Wśród nich uczelnie m.in. z Lublina, Warszawy, Krakowa i Wrocławia oraz szkoły średnie z Lublina. W poprzedniej edycji udział wzięło
ok. 9 500 Zwiedzających – przede wszystkim gimnazjalistów i maturzystów.

- Targi to z jednej strony doskonały czas na zapoznanie się z bardzo różnorodną ofertą edukacyjną uczelni i szkół średnich. Z drugiej – wspaniała okazja do prezentacji osiągnięć uczniów i nauczycieli. Do wartościowych rozmów, spotkań i wymiany doświadczeń - podkreśla Ewa Kołodyńska-Cioczek, kierownik projektuprzede wszystkim to ogromne wsparcie dla młodych ludzi, którzy stoją przed jednym z pierwszych poważnych wyborów życiowych – dodaje.

Sprawdź, czy to zawód dla Ciebie

Lubisz majsterkować przy samochodzie? Interesuje Cię praca mechanika? Zajrzyj do amerykańskiej szkoleniowej ciężarówki Show Car. A może  nie wiesz, jaki zawód wybrać? Już po raz drugi na Targach Edukacyjnych powstanie >>>Lubelska Strefa Zawodów, wspólna inicjatywa Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz publicznych szkół zawodowych z Lublina. Na swoich stanowiskach stawią się m.in. przyszli kucharze, stolarze, ogrodnicy, mechanicy. To doskonała okazja, żeby wypytać o wymagania, kwalifikacje
i możliwe miejsca pracy po ukończeniu nauki.

Jak zdać maturę z matematyki

Dla każdego, kto chociaż raz zadał sobie to pytanie mamy wykład Pana Dariusza Kulmy, nauczyciela matematyki, pasjonata nauczania. Pojawią się  wskazówki odpowiedzi na pytania: jak się uczyć, jak powtarzać, by powtarzać skutecznie, co pomaga, a co przeszkadza w nauce, jak wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji.

- Wykład wskazuje ścieżkę i zachęca ucznia, by chciał nią podążać w realizacji swoich marzeń – zachęca Dariusz Kulma, współpracujący z Firmą Edukacyjno-Wydawniczą ELITMAT, organizatorem wykładów - To spotkanie dwóch stron – uczniów i nauczyciela? Niekoniecznie, raczej uczniów i ich przyjaciela, bo trzeba być przyjacielem młodzieży, by mówić im o sprawach istotnych, nie wzbudzając w nich poczucia bycia pouczanym czy strofowanym – dodaje.

Scena talentów

Ważnym punktem programu są występy utalentowanych uczniów z lubelskich szkół. 
W tym roku Daniel Koszyk, uczestnik Must Be The Music, zagra koncert specjalnie dla uczestników Targów. Na scenie odbędą się także m.in.: pokaz cheerlederek, występ orkiestry dętej, pokaz stylizacji karnawałowych.

>>> PROGRAM 

Zobacz, jak było na poprzedniej edycji: http://bit.ly/206TBRr  

Szczegóły: www.edukacja.targi.lublin.pl


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady