Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Polecamy Tagi: targi | targi edukacyjne | targi książki dla dzieci i młodzieży Kategoria: książki, sztuka, edukacja 24.03.2017 Agnieszka Matczyńska

W Poznaniu rozpoczynają się targi edukacji i książki

targi_edu_pozna_2016W dniach 24-26 marca, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędą się XXI Targi Edukacyjne, XVI Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców, a w tym roku także XXI Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Wszystkie z bezpłatnym wstępem i ogromem atrakcji, warsztatów oraz konferencji. Te dobrze znane w Wielkopolsce wydarzenia w roku ubiegłym zgromadziły 29 tys. zwiedzających.

200 szkół w jednym miejscu

Każdego roku w Polsce ponad milion gimnazjalistów rozgląda się za szkołą będącą kolejnym krokiem na ścieżce ich edukacji, a około 280 tys. maturzystów zadaje sobie pytanie „co dalej?”. To dlatego poznańskie Targi Edukacyjne cieszą się zawsze tak ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Żadna inna impreza wystawiennicza w Polsce nie prezentuje tak szerokiej oferty polskich i zagranicznych szkół. Całość dopełnia bogaty i różnorodny program konferencji. W tegorocznej edycji targów udział weźmie ponad 200 placówek edukacyjnych - publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, policealnych i wyższych oraz innych instytucji dydaktycznych, działających na różnych poziomach nauczania i w różnych obszarach edukacyjnych. Na targach zapoznać będzie się można również z ofertą zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych. Wskazówek udzielać będą także poradnie psychologiczno–pedagogiczne.  

Po maturze – w Polsce, czy za granicą?

Na maturzystów na Targach Edukacyjnych będzie czekać szeroka oferta edukacyjna 70 szkół policealnych i wyższych z Polski i zagranicy. Wielkopolan ucieszy fakt, że wśród polskich wystawców zaprezentują się niemal wszystkie szkoły wyższe z Poznania. Obecne będą również stoiska 15 szkół policealnych. Na tegorocznych targach pojawi się oferta 30 uczelni zagranicznych - z Danii, Holandii, Łotwy, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoch , a nawet z Peru. Na bezpłatnych konsultacjach i seminariach przyszli studenci będą mogli poznać aspekty studiowania za granicą. To doskonała okazja, by dowiedzieć się o systemie edukacji akademickiej w Anglii i Walii, braku barier ekonomicznych i formalnych, a także o finansowaniu nauki poza granicami kraju.

Z czego słynie Peru?

W tym roku na Targach Edukacyjnych Peru będzie gościem honorowym Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Zaszczyci nas swoją obecnością Ambasador Republiki Peru Alberto Salas Barahona oraz przedstawiciele Uniwersytetu San Pedro w Chimbote, Katolickiego Uniwersytetu Santa Maria w Arequipie (UCSM) i Uniwersytetu Piura. Obecność ambasady i peruwiańskich uniwersytetów na targach to szansa poznania oferty edukacyjnej tego największego kraju andyjskiego, a także jego fascynującej kultury i aromatycznej kuchni. Natomiast dzięki wystawie prac plastycznych z konkursu „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”, będzie można odkryć inspirujące działania polskich aktywistów w Peru.  

Kształcenie zawodowe – jak pracuje kucharz albo mechanik?

Absolwenci gimnazjów coraz częściej decydują się na kontynuowanie kształcenia w szkołach zawodowych. Zaletą tej drogi edukacyjnej jest możliwość zdobycia poszukiwanego zawodu. Dodatkowo taki wybór nie zamyka możliwości dalszej nauki i studiowania. Okazją do przyjrzenia się ofercie kształcenia zawodowego będzie przestrzeń Aleja Zawodów, na której odbędą się specjalne pokazy umiejętności uczniów szkół zawodowych, między innymi: samochodowej, budowlanej, spożywczej, gastronomicznej, elektrycznej, odzieżowej i poligraficznej. Ponadto ze specjalną prezentacją wystąpi Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, które będzie promować zawód kucharza.

EkoForum

W trakcie tegorocznych Targów Edukacyjnych po raz ósmy zorganizowane zostanie stoisko pod nazwą EkoForum. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja podmiotów zajmujących się nieformalną edukacją ekologiczną oraz przedstawienie ich bogatej oferty w atrakcyjny sposób. W tegorocznej edycji swój udział zadeklarowały 24 państwowe i samorządowe instytucje oraz organizacje pozarządowe działające w obszarze ochrony środowiska. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego – samorządowa jednostka budżetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. W ramach EkoForum odbędzie się szereg niecodziennych pokazów i warsztatów dla dzieci.

Innowacyjne technologie oraz wyposażenie dla edukacji

Ekspozycję Targów Edukacyjnych wzbogacą Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC (23-24 marca) , podczas których będzie można zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami wspierającymi edukację przyszłości. Targi EDUTEC skierowane są do wszystkich nauczycieli, dyrektorów szkół i przedszkoli oraz przedstawicieli samorządów, którym zależy by nauczanie w ich placówkach odbywało się w nowoczesnych, komfortowych i sprzyjających rozwojowi młodego człowieka warunkach.

Oferta wystawców obejmuje m.in. meble i wyposażenie klas lekcyjnych, świetlic, placów zabaw, pracowni językowych i sal gimnastycznych, kreatywne zabawki edukacyjne oraz sprzęt laboratoryjny, optyczny i obserwacyjny. Miłośników technologii szczególnie zainteresuje sprzęt i oprogramowanie pracowni komputerowych, roboty edukacyjne i narzędzia do nauki programowania, sprzęt interaktywny i multimedialny, urządzenia i usługi w technologii 3D, a także platformy edukacyjne i systemy zarządzania oświatą, w tym elektroniczne dzienniki.

Na stoisku firmy Abplanalp będzie można zapoznać się z ofertą dedykowaną edukacji zawodowej. Firma, rozumiejąc problemy i potrzeby szkolnictwa zawodowego, czynnie aktywizuje i rozwija edukację w zawodach związanych z obróbką skrawaniem na obrabiarkach sterowanych CNC. Szczegółowe informacje na stronie w www.edutec.mtp.pl

Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców to największe w kraju wydarzenie dla najmłodszych czytelników

Targi Książki dla Dzieci poświęcone są promocji czytelnictwa wśród młodszego i dorastającego pokolenia. To ważne spotkanie kulturalne łączy zabawę z popularyzacją literatury kształtującej dziecięcą wyobraźnię, rozwój intelektualny i wrażliwość. To także ważne miejsce spotkań pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy i bibliotekarzy, jak i prezentacji dokonań edytorskich oraz dyskusji merytorycznych.

Na te targi warto przyjść całą rodziną. Najmłodsi chętnie spędzą czas na aktywnych warsztatach ilustratorskich, animacjach i zabawach. Nieco starsza młodzież bardzo ceni sobie autorskie wpisy i autografy otrzymane podczas spotkań z autorami ich ulubionych książek. Rodzice będą mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na wyjątkowych prelekcjach np. podczas spotkania z psychologiem dziecięcym na prelekcji „Jak napisać książkę z dzieckiem”. Seniorzy z łezką w oku będą mogli powspominać pierwsze przygody z Krecikiem, podczas obchodów jego 60 urodzin.

Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców to także okazja na uzupełnienie domowej biblioteczki, często w okazyjnych cenach. Wśród ponad 50 wystawców pojawią się znane wydawnictwa z całej Polski. Szczegółowe informacje na stronie www.targiksiazki.pl

Renomowane wydawnictwa książki nie tylko naukowej

Prestiżowe publikacje dydaktyczne, specjalistyczne i popularnonaukowe, spotkania autorskie oraz panele dyskusyjne to tylko część atrakcji 21. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej.

Wydawnictwo Naukowe UAM, jako organizator znanych wcześniej "Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej", porozumiało się z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi w sprawie wspólnej organizacji tego wydarzenia. Dzięki współpracy spotkanie z książką specjalistyczną nabiera nowego wymiaru.

Zarówno najnowsze, jak i te już znane pozycje, pojawią się w ofercie wydawnictw najważniejszych ośrodków naukowych z całej Polski oraz wydawców książek popularnonaukowych. Książki będzie można nabyć w cenach promocyjnych.

Targom towarzyszyć będzie Obwoźna Czytelnia Komiksów, gdzie zwiedzający będą mogli obejrzeć i poczytać najciekawsze albumy komiksowe z największego zbioru w Polsce, należącego do Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Uwagę przyciągnie także wystawa Ogrodu Botanicznego UAM oraz pobudzające zmysły stacje sensoryczne dla dzieci. Więcej informacji na: www.ksiazkanaukowa.mtp.pl

 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady