Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Polecamy Tagi: lato na targach | lato z mtp | targi Kategoria: książki, sztuka, edukacja 21.07.2017 Agnieszka Matczyńska

Jutro na targach w Poznaniu spotkania z bohaterami książek dla dzieci

reksioW sobotę, 22 lipca, organizatorzy „Lata na Targach” zapraszają na spotkania z bohaterami książek dla dzieci – sympatyczną Heksą i Reksiem, zajęcia plastyczne, naukę poznańskiej gwary, rozwiązywanie matematycznych łamigłówek oraz na poszukiwanie dinozaurów i ogrodnicze eksperymenty. Wszystkie atrakcje są bezpłatne!

Event „Tu się odkrywa!” skierowany jest do dzieci w wielu 3-8 lat, które są ciekawe świata.

Ponieważ 22 lipca jest dniem aproksymacji liczby PI część atrakcji będzie związana z tą ciekawą liczbą.

W programie:

 • 11:00 – 12:00     Warsztaty „Heksa na hulajnodze”

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza wszystkie gzuby i rojbry do językowej przygody z poznańską gwarą!

W czasie warsztatów przygotowanych przez  Maję Rausch na podstawie książki Rafała Rosoła „Heksa na hulajpecie, czyli fraszki z naszego fyrtla”, dowiecie się jak poznaniacy na biedronkę? co to jest bigiel? gdzie można znaleźć betki? czym się różni knyf od knypa? W zrozumieniu mowy poznaniaków pomoże sympatyczna Heksa, czyli czarownica, którą każdy będzie mógł sportretować J

Nie zapomnijcie bejmów – będzie można zakupić książeczki w promocyjnej cenie!

 • · 11:00 – 16:00 Warsztaty ogrodnicze

Zostań małym ogrodnikiem!  Pod okiem profesjonalistów posadzisz i posiejesz różne roślinki, które będziesz mógł zabrać ze sobą do domu. Specjaliści Przedsiębiorstwa Handlowo – Nasiennego W. Legutko oraz firmy COMPO zdradzą tajniki ogrodnictwa, opowiedzą o roślinach i ich pielęgnacji.

 • 11:00 – 16:00 Eksperymenty z szalonym naukowcem i detektywem
  Zapraszamy do świata eksperymentów i tajemnic –przekonacie się na własnej skórze jakie niezwykłe właściwości może mieć zwyczajna mąka ziemniaczana. Sprawdzicie też, czy ciecz można ścisnąć, jak dużo piasku i kamieni można zmieścić w słoiku, jakie czary powoduje woda i jak trudno jest złapać lód. Dowiecie się również od czego zależy wysokość i barwa dźwięków w instrumentach muzycznych i w przedmiotach codziennego użytku. Czy poznaliście już liczbę Pi? Z nami poznacie ją w sposób kolorowy i przyjemny – będziemy robić Pi-bransoletki, które każdy będzie mógł zabrać ze sobą do domu oraz kolorowe girlandy.
 • · 11:00 – 19:00 Przygoda z robotyką 

Zapraszamy do Holu Południowego na pokazy robotów Edison i naukę ich programowania.
Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w sterowaniu uroczymi pojazdami za pomocą  programu komputerowego.  Zajęcia poprowadzi znawca robotów pan Adam Jurkiewicz z firmy ABIX Edukacja. Więcej o robotach Edison dowiesz się na stronie: http://robotedison.pl

 • 12:00 – 13:00 Matematyka na każdą pogodę 

Wydawnictwo Zakamarki zaprasza dzieci w wieku 3-8 lat na zabawy związane z liczeniem z wykorzystaniem  z tego, co można znaleźć podczas spaceru: szyszek, kamieni oraz patyków. Kamykowe liczby, bierki, butelkowe kręgle to pomysły na aktywne spędzanie czasu zaczerpnięte z książki  Emmy Adbåge  pt.“Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę”.

 • · 14:00 – 15:00 Spotkanie z dinozaurami 

Zapraszamy wszystkich wielbicieli i fanów dinozaurów! Przybywajcie z bliska i daleka przygada czeka! Razem poszukamy kości tych prehistorycznych gadów na targowej plaży! W czasie warsztatów dowiecie się kilku ciekawych rzeczy i narysujecie ulubionego dinozaura. Warsztaty poprowadzi Piotr Witoń.

Jeśli zbierasz figurki dinozaurów, zabierz je ze sobą, niech poznają nowych kolegów!

 • · 17:00 – 19:00 Zabawy terenowe Tropem Reksia 

W czasie warsztatów przygotowanych przez Dom Bajek w oparciu o książeczki wydawnictwa Papilion poznasz przygody sympatycznego pieska Reksia i weźmiesz udział w grze  terenowej  – wykonasz podobiznę Reksia, pomalujesz jego budę, będziesz pieczątkował, grał w klasy, skakał w gumę lub na skakance, weźmiesz udział w zabawach zręcznościowych. Na wszystkich uczestników zabawy czekają upominki!

Koniecznie przynieś ze sobą misie i lalki! Na targowej plaży Reksio ratownik opatrzy ich wszystkie skaleczenia.

A ponadto w tę sobotę zapraszamy również na:

 • zajęcia piłkarskie z Akademią Reissa (godz. 11:00 – 13:00)
 • wspólne grillowanie (godz. 14:00 – 16:00) – zapewniamy grill oraz węgiel  – opiekunowie plaży chętnie pomogą w rozstawieniu grilla i jego rozpaleniu. Reszta zależy od Ciebie!
 • aromatyczną kawę serwowaną przez mobilną rowerową kawiarnię Bike Café (11:00-19:00)
Wydarzenie „Tu się odkrywa!” odbywa się w ramach "Lata na Targach". To akcja skierowana do poznańskiej społeczności lokalnej, organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie już po raz piąty. Targowy ogród zamienia się w miejską plażę z leżakami, placem zabaw i codziennymi animacjami. W programie znajduje się też letnie kino plenerowe i cykl tematycznych projektów weekendowych. „Lato na Targach” trwa w dniach 23 czerwca - 27 sierpnia. Targowa plaża jest czynna codziennie od godz. 10:00. Wejście przez  hol południowy, ul. Głogowska 14.

Więcej na www.latonatargach.pl


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady