Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Polecamy Tagi: lato na targach | lato z mtp | targi Kategoria: książki, sztuka, edukacja 21.07.2017 Agnieszka Matczyńska

Jutro na targach w Poznaniu spotkania z bohaterami książek dla dzieci

reksioW sobotę, 22 lipca, organizatorzy „Lata na Targach” zapraszają na spotkania z bohaterami książek dla dzieci – sympatyczną Heksą i Reksiem, zajęcia plastyczne, naukę poznańskiej gwary, rozwiązywanie matematycznych łamigłówek oraz na poszukiwanie dinozaurów i ogrodnicze eksperymenty. Wszystkie atrakcje są bezpłatne!

Event „Tu się odkrywa!” skierowany jest do dzieci w wielu 3-8 lat, które są ciekawe świata.

Ponieważ 22 lipca jest dniem aproksymacji liczby PI część atrakcji będzie związana z tą ciekawą liczbą.

W programie:

 • 11:00 – 12:00     Warsztaty „Heksa na hulajnodze”

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza wszystkie gzuby i rojbry do językowej przygody z poznańską gwarą!

W czasie warsztatów przygotowanych przez  Maję Rausch na podstawie książki Rafała Rosoła „Heksa na hulajpecie, czyli fraszki z naszego fyrtla”, dowiecie się jak poznaniacy na biedronkę? co to jest bigiel? gdzie można znaleźć betki? czym się różni knyf od knypa? W zrozumieniu mowy poznaniaków pomoże sympatyczna Heksa, czyli czarownica, którą każdy będzie mógł sportretować J

Nie zapomnijcie bejmów – będzie można zakupić książeczki w promocyjnej cenie!

 • · 11:00 – 16:00 Warsztaty ogrodnicze

Zostań małym ogrodnikiem!  Pod okiem profesjonalistów posadzisz i posiejesz różne roślinki, które będziesz mógł zabrać ze sobą do domu. Specjaliści Przedsiębiorstwa Handlowo – Nasiennego W. Legutko oraz firmy COMPO zdradzą tajniki ogrodnictwa, opowiedzą o roślinach i ich pielęgnacji.

 • 11:00 – 16:00 Eksperymenty z szalonym naukowcem i detektywem
  Zapraszamy do świata eksperymentów i tajemnic –przekonacie się na własnej skórze jakie niezwykłe właściwości może mieć zwyczajna mąka ziemniaczana. Sprawdzicie też, czy ciecz można ścisnąć, jak dużo piasku i kamieni można zmieścić w słoiku, jakie czary powoduje woda i jak trudno jest złapać lód. Dowiecie się również od czego zależy wysokość i barwa dźwięków w instrumentach muzycznych i w przedmiotach codziennego użytku. Czy poznaliście już liczbę Pi? Z nami poznacie ją w sposób kolorowy i przyjemny – będziemy robić Pi-bransoletki, które każdy będzie mógł zabrać ze sobą do domu oraz kolorowe girlandy.
 • · 11:00 – 19:00 Przygoda z robotyką 

Zapraszamy do Holu Południowego na pokazy robotów Edison i naukę ich programowania.
Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w sterowaniu uroczymi pojazdami za pomocą  programu komputerowego.  Zajęcia poprowadzi znawca robotów pan Adam Jurkiewicz z firmy ABIX Edukacja. Więcej o robotach Edison dowiesz się na stronie: http://robotedison.pl

 • 12:00 – 13:00 Matematyka na każdą pogodę 

Wydawnictwo Zakamarki zaprasza dzieci w wieku 3-8 lat na zabawy związane z liczeniem z wykorzystaniem  z tego, co można znaleźć podczas spaceru: szyszek, kamieni oraz patyków. Kamykowe liczby, bierki, butelkowe kręgle to pomysły na aktywne spędzanie czasu zaczerpnięte z książki  Emmy Adbåge  pt.“Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę”.

 • · 14:00 – 15:00 Spotkanie z dinozaurami 

Zapraszamy wszystkich wielbicieli i fanów dinozaurów! Przybywajcie z bliska i daleka przygada czeka! Razem poszukamy kości tych prehistorycznych gadów na targowej plaży! W czasie warsztatów dowiecie się kilku ciekawych rzeczy i narysujecie ulubionego dinozaura. Warsztaty poprowadzi Piotr Witoń.

Jeśli zbierasz figurki dinozaurów, zabierz je ze sobą, niech poznają nowych kolegów!

 • · 17:00 – 19:00 Zabawy terenowe Tropem Reksia 

W czasie warsztatów przygotowanych przez Dom Bajek w oparciu o książeczki wydawnictwa Papilion poznasz przygody sympatycznego pieska Reksia i weźmiesz udział w grze  terenowej  – wykonasz podobiznę Reksia, pomalujesz jego budę, będziesz pieczątkował, grał w klasy, skakał w gumę lub na skakance, weźmiesz udział w zabawach zręcznościowych. Na wszystkich uczestników zabawy czekają upominki!

Koniecznie przynieś ze sobą misie i lalki! Na targowej plaży Reksio ratownik opatrzy ich wszystkie skaleczenia.

A ponadto w tę sobotę zapraszamy również na:

 • zajęcia piłkarskie z Akademią Reissa (godz. 11:00 – 13:00)
 • wspólne grillowanie (godz. 14:00 – 16:00) – zapewniamy grill oraz węgiel  – opiekunowie plaży chętnie pomogą w rozstawieniu grilla i jego rozpaleniu. Reszta zależy od Ciebie!
 • aromatyczną kawę serwowaną przez mobilną rowerową kawiarnię Bike Café (11:00-19:00)
Wydarzenie „Tu się odkrywa!” odbywa się w ramach "Lata na Targach". To akcja skierowana do poznańskiej społeczności lokalnej, organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie już po raz piąty. Targowy ogród zamienia się w miejską plażę z leżakami, placem zabaw i codziennymi animacjami. W programie znajduje się też letnie kino plenerowe i cykl tematycznych projektów weekendowych. „Lato na Targach” trwa w dniach 23 czerwca - 27 sierpnia. Targowa plaża jest czynna codziennie od godz. 10:00. Wejście przez  hol południowy, ul. Głogowska 14.

Więcej na www.latonatargach.pl


Komentarze  

 
0 #1 June 2017-07-25 09:49
I see you don't monetize your site, don't waste your traffic,
you can earn additional bucks every month because
your content is good quality. If you want to know what
is the best adsense alternative, search in google: murgrabia's tools

Also visit my web blog; 86Santiago: https://iamValencia22.blogspot.com
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady