Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych już niebawem

festiwal_przedmiotw_artystycznych_11-3 grudnia 2017 obędzie się najbardziej malownicze i świąteczne wydarzenie
w Poznaniu! Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych co roku przyciąga tysiące ludzi, którzy lubią obcować ze sztuką, chcą skorzystać z bogatej listy warsztatów artystycznych oraz zakupić unikatowe prezenty świąteczne!

W tym roku organizatorzy mają dla wszystkich uczestników nowość w postaci trzech dedykowanych stref:

ART & CRAFT

Gotowe przedmioty  wykonane przez artystów oraz  rzemieślników – wszystko to co wyszło spod ręki twórców z dodatkiem dużej ilości kreatywności i pasji: biżuteria, szkło, ceramika, galanteria skórzana, ozdoby świąteczne i artykuły do dekoracji wnętrz, zabawki, rzeźba, malarstwo.

FASHION – BEZLIQ

Specjalna strefa dla młodych projektantów mody, którzy wcześniej uczestniczyli w Targach Mody Poznań, będą mogli zaprezentować i sprzedać swoje unikatowe stroje oraz dodatki do odzieży.

MATERIALS

Czym jest sztuka bez odpowiednich narzędzi i materiałów? W tej strefie Festiwalu znajdą się artykuły do twórczości plastycznej, szycia, decupage, robótek ręcznych – najpotrzebniejsze akcesoria oraz półprodukty.

Najważniejsze atrakcje:

WARSZTATY

Staramy się aby uczestnicy brali udział w jak największej liczbie warsztatów oraz pokazów. Również w tym roku uczestnicy Festiwalu będą mogli uczyć się nowych technik artystycznych, podczas spotkań z wystawcami.

POZNAŃSKI ŁAŃCUCH ŚWIĄTECZNY

Co roku Poznaniacy zapraszani są do wspólnego klejenia świątecznego łańcucha.  Każdy może zrobić swój fragment w domu i dołączyć go do Poznańskiego Łańcucha Świątecznego. W 2016 roku Łańcuch miał dokładnie: 2 305 metrów, czyli można było ozdobić  nim teren Targów dookoła i jeszcze zostałoby 105 metrów, akurat na kokardkę :) Ubiegłoroczny Łańcuch ozdobi Aleję Lipowową nadając targom świąteczny klimat, mamy nadzieję, że w tym roku uda się wspólnie stworzyć co najmniej
3 kilometry Łańcucha.

UNIKATOWE PREZENTY

Festiwal to idealne miejsce na świąteczne zakupy, ponieważ odbywa się przed Mikołajkami oraz Bożym Narodzeniem. Dzięki ofercie artystów, rzemieślników oraz projektantów mody można zakupić unikatowe, ręcznie robione prezenty, albo wziąć udział w warsztatach i samemu wykonać prezent dla bliskiej osoby.

WYBRANE WYDARZENIA

Darmowy kurs szydełkowania dla dzieci i dorosłych

Podczas warsztatów będzie można nauczyć się jak zrobić zabawkę dla najmłodszych, a dzieci jak wykonać swoje pierwsze cuda z włóczki.

 

Warsztaty tworzenia kul kąpielowych z marką LaQ!

Uczestnicy stworzą swoje własne kule do kąpieli i poznają techniki mydlarskie.

 

Warsztaty - haft sutaszowy, haft koralikowy, kartki bożonarodzeniowe dla dzieci i dorosłych

Pani Agata Dobak poprowadzi darmowe warsztaty przepięknych technik hafciarskich, dzięki tej wiedzy uczestnicy będą mogli tworzyć piękną biżuterię!

 

Pokaz: metamorfozy meblowe farbami kredowym

 

Pokazy na stoisku Kreatwnie.com – krzesło, skrzynia, stara rama do obrazów zostaną poddane metamorfozie.

 

Świąteczne warsztaty Dreams z produktami Cadence

Warsztaty dla osób, które chcą poznać różne techniki zdobień

 

 

 

 

Szczegółowe informacje na temat wszystkich wydarzeń znajdują się na stronie internetowej: www.festiwal.mtp.pl

 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady