Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Polecamy Tagi: Meble Polska | targi | targi meblowe Kategoria: meble, wyposażenie wnętrz, design 13.03.2017 Agnieszka Matczyńska

Od jutra w Poznaniu MEBLE POLSKA 2017

MEBLE_POLSKA_MTPJuż jutro, 14 marca br., rozpoczną się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich największe w Europie Środkowo – Wschodniej, targi meblowe MEBLE POLSKA 2017.

Hurtowi dystrybutorzy mebli z ponad 50 krajów przyjadą do Poznania, by wziąć udział w targach MEBLE POLSKA 2017.

Te największe kontraktacje meblowe w Europie Środkowo-Wschodniej przyciągają co roku tłumy handlowców
z całego świata zainteresowanych zakupem mebli z Polski i stanowią obecnie jedno z najskuteczniejszych narzędzi promocji eksportu. Po siedmiu latach od zmiany formuły na ściśle biznesową targi MEBLE POLSKA dołączyły do czołówki najważniejszych spotkań branży meblowej w Europie.

Swoją obecność na targach Meble Polska 2017, które odbędą się od 14 do 17 marca, zapowiedzieli przedstawiciele większości renomowanych grup zakupowych i sieci salonów meblowych ze wszystkich kontynentów. Poza dominującymi narodowościami zwiedzających, jak Niemcy, Brytyjczycy, Francuzi, Litwini, Czesi, Ukraińcy, Holendrzy czy Belgowie, wśród zarejestrowanych gości poznańskich kontraktacji meblowych są także wiodący przedstawiciele tak odległych rynków, jak Japonia, Chiny, Stany Zjednoczone, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Kazachstan. Tak liczna obecność zagranicznych handlowców na poznańskich targach jest wynikiem trwającej od kilku lat intensywnej kampanii promocyjnej i informacyjnej prowadzonej przez Międzynarodowe Targi Poznańskie na rynkach kluczowych dla eksportu polskich mebli. W efekcie tych działań co trzeci z ponad 20.000 profesjonalistów zwiedzających co roku poznańskie targi meblowe pochodzi z zagranicy. - Targi Meble Polska w ostatnich latach dokonały niewiarygodnego postępu. Dzisiaj mogą równać się z każdymi targami w Europie Zachodniej i stanowią prezentację polskiego przemysłu meblarskiego najwyższej klasy – mówi Dieter Hilpert, właściciel niemieckiej Grupy Bega - największego importera mebli z Polski (roczna wartość obrotu grupy przekracza miliard złotych).

Rekordowa edycja w XXI wieku

Jak podkreśla dyrektor Meble Polska Józef Szyszka, w marcu czeka nas najlepsza edycja tego wydarzenia w XXI wieku. Sukces targów w 2016 r. sprawił, że do udziału zgłosiło się tym razem wiele nowych firm, a spora część dotychczasowych wystawców zdecydowała się pokazać na targach jeszcze szerszy asortyment mebli niż dotychczas i zwiększyła w tym celu powierzchnię stoisk. Dla przykładu, firma Forte powiększyła rozmiar swojej ekspozycji aż trzykrotnie. Stoisko tego renomowanego producenta zajmie w Poznaniu w tym roku aż 900 mkw. Niemal dwukrotnie zwiększyły się także ekspozycje Fabryki Mebli Wójcik i Szynaka Meble. Po kilku latach przerwy do Poznania powraca Black Red White – stoisko BRW zajmie 1300 mkw i będzie największą ekspozycją na targach. Tradycyjnie wśród największych wystawców jest też Grupa IMS. Część ekspozycji prezentowana będzie w ramach zamkniętych przestrzeni (tzw. secret rooms) dostępnych wyłącznie dla kluczowych kupców, dysponujących największymi budżetami zakupowymi. Na targach MEBLE POLSKA 2017 będzie można zapoznać się z ofertą 300 firm i marek meblowych.

Tak jak w roku ubiegłym targom Meble Polska 2017 towarzyszyć będą Targi Wnętrz Home Decor o podobnym, kontraktacyjnym profilu oraz wydarzenie dedykowane wzornictwu przemysłowemu arena DESIGN, podczas której odbywają się wykłady światowych gwiazd wzornictwa i projektowania. Tym razem gośćmi specjalnymi areny Design będą Nipa Doshi i Jonathan Levien – założyciele hindusko-szkockiego studia Doshi Levien. Magazyn Elle Decor uznał ich za najlepszych designerów 2015 roku.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Targi Meble Polska to największe kontraktacje meblowe w Europie Środkowo-Wschodniej
i największa na świecie prezentacja oferty polskiego przemysłu meblowego. Od 2010 r. odbywają się w nowej ściśle biznesowej formule. Od tego czasu powierzchnia poznańskich targów meblowych zwiększyła się trzykrotnie, a liczba zwiedzających blisko czterokrotnie. Podczas edycji 2016 co trzeci zwiedzający pochodził z zagranicy.

Zwiedzający i wystawcy o targach MEBLE POLSKA

„Przyjeżdżam na targi meblowe do Poznania właściwie od początku, kiedy są organizowane - jestem tutaj co roku od 25-30 lat. Targi MEBLE POLSKA w ostatnich latach dokonały niewiarygodnego postępu. Dzisiaj mogą równać się z każdymi targami w Europie Zachodniej, stanowiąc prezentację polskiego przemysłu meblarskiego najwyższej klasy. Odnosi się to właściwie do wszystkiego, co dla zwiedzających targi jest istotne: prezentacja stoisk targowych jest na poziomie absolutnie międzynarodowym, prezentacja mebli na stoiskach jest nienaganna, a i same meble w międzyczasie osiągnęły taki poziom jakości i designu, że mogą równać się z każdym produktem z Europy Zachodniej.”

Dieter Hilpert

właściciel Bega-Gruppe, Niemcy

„Targi Meble Polska rozwinęły się w ostatnich latach w sposób nadzwyczajny. Kupców meblowych jest tu znacznie więcej niż w ubiegłych latach, przybyło bardzo dużo zwiedzających z zagranicy. W Poznaniu reprezentowana jest cała śmietanka handlu i przemysłu meblowego z Niemiec. Obecne są tu wszystkie duże grupy zakupowe i sieci salonów meblowych z Niemiec, jak Begros, Lutz, Porta, Roller, Grupa Zakupowa VME, Grupa Zakupowa EMV. Bardzo mocną reprezentację ma również Austria. Jest tu Kika/Leiner, są sprzedawcy internetowi, jak Home24. Na targach robione są fenomenalne interesy. Rozmawiałem z przedstawicielami wielu firm, którzy zgodnie potwierdzają, że poznańskie targi są absolutnie świetne. Jest to skutek fali dobrych nastrojów konsumpcyjnych w Niemczech, jak i w całej Europie, ale także faktu, że wielu kupców w Europie i Niemczech myśli o tym, by zamiast na Dalekim Wschodzie znowu więcej kupować w Europie.”

Gerald Schultheiss

redaktor naczelny niemieckiego magazynu „Möbelmarkt”, Niemcy

„Ranga targów MEBLE POLSKA staje się coraz większa, widać to wyraźnie po rosnącej liczbie zwiedzających i wystawców. Dziś mamy tutaj spotkania z wszystkimi największymi koncernami handlowymi z całej Europy, a nawet świata. Bez wątpienia targi przynoszą wystawcom pozytywne efekty. Mamy tu w Poznaniu w organizatorach dobrych partnerów. Dla ludzi, którzy te targi organizują, to nie tylko praca, ale i pasja.”

Jan Szynaka

prezes zarządu Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli

 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady