Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Polecamy Tagi: MT Polska | targi | targi warszawa Kategoria: Wystawiennictwo, inspiracje 09.06.2017 Agnieszka Matczyńska

Powstaje nowy obiekt konferencyjno-wystawienniczy na mapie Warszawy

Modliska_4Rozpoczęła się budowa nowoczesnego kompleksu wystawienniczo-eventowego na terenie dawnej hali fabryki FSO przy ul. Modlińskiej 4 i 6B w Warszawie. Na działce powstanie doskonale skomunikowany z resztą miasta wielofunkcyjny obiekt o powierzchni użytkowej 60 tys. mkw. W jego skład wejdzie centrum targowo-konferencyjne, które pod jednym dachem ma zapewniać największą w stolicy przestrzeń na tego typu wydarzenia. Częścią tą zarządzać będzie doświadczony operator – spółka Centrum Targowo-Kongresowe, dawne MT Polska. Ponadto w budynku będzie mieścić się też strefa z ofertą budowlano-dekoracyjną, hotel klasy biznes, powierzchnie biurowe i parking dla ponad 1400 samochodów. Całość inwestycji ma zostać oddana do użytku w 2018 roku.

Część targowo-konferencyjna ma liczyć 20 tys. mkw. i będzie zarządzana przez spółkę Centrum Targowo-Kongresowe, od lat prowadzącą obiekt targowy przy ul. Marsa w Warszawie. Na parterze mieścić się będzie największa w stolicy hala wystawiennicza o łącznej powierzchni 13 tys. mkw. Na piętrze zaś, na 4 tys. mkw. zaplanowana została przestrzeń konferencyjno-eventowa. Nowy obiekt będzie wyróżniać możliwość organizacji dużych kongresów na powierzchni nawet około 2,5 tys. mkw. Ponadto rozległy teren wokół obiektu będzie umożliwiać przygotowanie imprez także na powietrzu.

- Powstaje przestrzeń targowo-eventowa o największej powierzchni pod jednym dachem w stolicy. Nie będzie to jednak jedyny rekordowy parametr. Wysokość budynku, szerokość bram czy wytrzymałość podłoża sprawią, że będziemy mieć do dyspozycji obiekt o niespotykanych cechach użytkowych. Nie jest nadużyciem stwierdzenie, że będziemy mogli robić wewnątrz prezentacje średniej wielkości samolotów czy wjechać do hali pociągiem, bo nowy obiekt stwarza takie możliwości techniczne. Oznacza to, że zyskamy nowe możliwości ekspozycyjne, a kreatywni w agencjach eventowych i reklamowych będą mogli puścić wodze fantazji – komentuje Bartosz Sosnowski, wiceprezes zarządu Centrum Targowo-Kongresowego.

Atutem nowego obiektu będzie też hotel klasy biznes, który będzie częścią kompleksu. Ma on liczyć 160 pokoi i będzie prowadzony przez jedną z największych międzynarodowych sieci hotelowych. W ramach inwestycji na powierzchni ok. 27 tys. mkw. będzie działać też całoroczna stała część wystawiennicza, gdzie swoje showroomy będą mieć firmy związane z branżą wykończenia i wyposażenia wnętrz.

Nowo budowany kompleks to pierwszy projekt rewitalizacyjny części pofabrycznych terenów byłego FSO na warszawskim Żeraniu. Ma łączyć nowoczesność z przemysłowym charakterem dawnej fabryki. Koncepcja architektoniczna budynku zakłada więc wykorzystanie elementów hal magazynowych FSO, jak choćby trakcja kolejowa prowadząca bezpośrednio do obiektu czy 4-tonowa winda towarowa, które będą logistycznym udogodnieniem dla wystawców.

- Chcemy stworzyć unikatowe miejsce, które ożywi dotychczas niezagospodarowane pofabryczne tereny na warszawskim Żeraniu. Zamierzamy przy tym zachować wiele elementów dawnej hali FSO, a jednocześnie zwiększyć niektóre parametry budynku. W efekcie na mapie stolicy powstanie wielofunkcjonalny obiekt łączący nowoczesność z nietypową, postindustrialną architekturą. Sukces biznesowy przedsięwzięcia mają gwarantować nie tylko rozwiązania techniczne i architektoniczne. Do części targowej pozyskaliśmy już uznanego partnera, o ugruntowanym doświadczeniu w swojej branży, ponadto naszym niepodważalnym atutem jest też lokalizacja obiektu przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym Warszawy – mówi Radosław Tracz, prezes GlobalExpo, spółki realizującej inwestycję.

Nowy obiekt zlokalizowany jest na 10,5-hektarowej działce przy skrzyżowaniu obwodnicy Warszawy - Trasy Toruńskiej S8 i ul. Modlińskiej. Tylko przez most Grota-Roweckiego przejeżdża ponad 180 tys. samochodów na dobę, kolejne tysiące będą mijać nowe centrum wzdłuż Wisły. W bezpośrednim sąsiedztwie terenów, w które inwestuje GlobalExpo, znajduje się pętla tramwajowa i autobusowa. W bliskiej odległości jest też stacja kolejowa, na której zatrzymują się pociągi z Okęcia i Modlina. Nowe centrum zlokalizowane jest w odległości 9,5 km od Dworca Centralnego (w linii prostej 7 km).

Kompleks przy ul. Modlińskiej 4 został zaprojektowany przez firmę projektową Tremend. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Fundamental Group.

 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady