Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Polecamy Tagi: centrum konferencyjne | centrum targowe | GlobalEXPO | targi Kategoria: Wystawiennictwo, inspiracje 29.09.2017 Agnieszka Matczyńska

Możliwości nowego centrum targowo-konferencyjnego GlobalEXPO na Żeraniu

globaalexpoSześć sal konferencyjnych różnych wielkości, duża sala eventowa, która pomieści nawet 2,6 tys. osób, największa w Warszawie hala targowa o powierzchni 12,5 tys. mkw. pod jednym dachem i nowoczesne rozwiązania – to wszystko będzie zapewniać nowe centrum targowo-konferencyjne GlobalEXPO budowane przy ul. Modlińskiej 4 w Warszawie. Obiekt wejdzie w skład wielofunkcyjnego kompleksu powstającego w ramach rewitalizacji części dawnych terenów FSO. Na miejscu będą mogły odbywać się duże imprezy targowe, ale też konferencje, sympozja, kongresy, zjazdy, gale i szkolenia czy nawet bardziej niestandardowe eventy. Obiekt ma zostać oddany do użytku w 2018 roku, pierwsze imprezy planowane są na drugą połowę roku. GlobalEXPO będzie zarządzać wieloletni operator hali przy ul. Marsa w Warszawie – spółka Centrum Targowo-Kongresowe (dawniej MT Polska).

Część targowo-konferencyjna kompleksu będzie się mieścić na dwóch kondygnacjach. Parter zajmie hala wystawiennicza o wysokości użytkowej 9 metrów, która pomieści ok. 12 tys. osób. Dodatkowo będzie można podzielić ją mobilną ścianą dźwiękoszczelną na 2 mniejsze hale o powierzchni 7,8 i 4,7 tys. mkw. Do hali prowadzić będzie sześć bram towarowych – cztery o wymiarach 4 na 5 metrów, kolejne dwie o wymiarach 8 na 6 metrów i 8 na 5 metrów. Koncepcja architektoniczna zakłada wykorzystanie oryginalnych elementów dawnych hal pofabrycznych, w tym trakcji kolejowej z wjazdem na teren obiektu, windy towarowej czy suwnicy. Na tym poziomie będzie działać też przestronny, funkcjonalny hol główny o powierzchni około 1,1 tys. mkw. oraz restauracja na 350 miejsc.

Dla bezpieczeństwa uczestników imprez obiekt ma być wyposażony w nowoczesny system monitorowania obciążeń konstrukcji dachu, który w przypadku np. obfitych opadów śniegu, dokładnie wykrywa miejsca ewentualnych obciążeń i natychmiast wysyła stosowne powiadomienia do obsługi technicznej budynku. W strefie targowej  wykończenie posadzki ma umożliwiać skuteczne usuwanie powstałych zabrudzeń celem zapewnienia komfortu zarówno organizatorom, jak i uczestnikom wydarzeń.

 - Nowe centrum targowo-konferencyjne przy Modlińskiej to miejsce zupełnie unikatowe na mapie stolicy. Wyjątkowe parametry obiektu, nowoczesne rozwiązania i zachowane funkcjonalne elementy dawnej fabryki FSO zapewnią niemal nieograniczone możliwości w zakresie organizacji różnego rodzaju imprez, nawet takich, które dotychczas nie miały możliwości zmieścić się pod dachem. Wysokość użytkowa hali, winda towarowa wzmocniona do 6 ton czy trakcja kolejowa, prowadząca bezpośrednio do obiektu – dzięki udogodnieniom tego typu na teren hali bez problemu będzie można wprowadzić ciężki sprzęt, samochody, a nawet zaprezentować średniej wielkości samoloty – zapowiada Bartosz Sosnowski, wiceprezes zarządu Centrum Targowo-Kongresowego.

Na piętrze ma być zlokalizowana przestrzeń konferencyjna z pełnym zapleczem cateringowym do obsługi różnego rodzaju wydarzeń. Mieścić się tu będzie sala eventowa o powierzchni 2 tys. mkw. W ustawieniu teatralnym zasiądzie w niej ok. 2,6 tys. gości, zaś w bankietowym ok. 1 tys. osób. Ponadto będzie można ją podzielić na trzy mniejsze sale - 565 mkw., 580 mkw. i 870 mkw. Na tym poziomie znajdzie się jeszcze 6 w pełni wyposażonych sal konferencyjnych, dwie o powierzchni 38 mkw., kolejne – 70 mkw. i 76 mkw., a także dwie jeszcze większe – na 140 i 223 mkw. Na rozległym terenie wokół obiektu będą mogły odbywać się wydarzenia na świeżym powietrzu. Powstanie też parking na 1400 aut.

- Oprócz możliwości, jakie stwarza sama część targowa, cały kompleks zapewni szereg udogodnień dla organizatorów i uczestników imprez. Uzupełnieniem funkcji targowej ma być hotel klasy biznes oferujący 150 nowocześnie urządzonych pokoi. Dodatkowo w skład kompleksu wejdzie też galeria z ofertą budownictwa i wyposażenia wnętrz. Dużym atutem z pewnością jest lokalizacja z dogodnym dojazdem praktycznie z każdej części miasta – przypomina Bartosz Sosnowski.

Kompleks przy Modlińskiej powstaje przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym Warszawy, przy skrzyżowaniu obwodnicy Warszawy - Trasy Toruńskiej S8 i ul. Modlińskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie terenu znajduje się pętla tramwajowa i autobusowa, a nieopodal stacja kolejowa, na której zatrzymują się pociągi z Okęcia i Modlina.

Możliwości GlobalEXPO zostały już oficjalnie zaprezentowane branży w ramach Festiwalu Marketingu i Pierwszych Ogólnonarodowych Targów Rozwoju.  Rezerwacje terminów imprez prowadzą Małgorzata Tomaszewska (603 047 809) i Paweł Zaboklicki (606 874 422) - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady