Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Strona główna Polecamy Tagi: PWE Nadarzyn | targi | targi Nadarzyn Kategoria: Od redakcji 15.06.2017 Alojzy Kuca

PWE Nadarzyn. Nieautoryzowane targi. Marketingowa ściema

marketing_targiMarketing jest sztuką wyrafinowanej manipulacji. Jesteśmy w tym wyszkoleni  i doskonale wiemy, kto i w jaki sposób próbuje nas zmanipulować. Jak pokazują ostatnie badania w zakresie neuromarketingu – każda niewiarygodna perswazja wywołuje w nas agresywną niechęć . Oczywiste kłamstwo, widoczne gołym okiem, jest prymitywną propagandą, czego bardzo nie lubimy.

Stąd skuteczny marketing to idealna kompozycja niekwestionowanych faktów i wiarygodnych korzyści – podana w narracyjnej formie. Dotyczy to zwłaszcza rynku targowego.

Właśnie pracuję nad  ankietami  z sondażu wśród polskich wystawców targowych, które zebrano na przełomie roku. Lubię to zajęcie. Analizą statystyk targowych, badaniem, komentarzem i oceną  wydarzeń targowych zajmuję się od ponad czterdziestu lat. Z Instytutem Badania Opinii i Rynku Pentor robiliśmy to już w 2000 roku i później. Ale tegoroczne badania mnie zaskoczyły. Może dlatego, że przeprowadzono je  metodą wywiadu bezpośredniego, podczas targów,  co stwarza atmosferę szczerego dialogu i nie angażuje do uciążliwego wypełniania ankiet. Konstrukcja kwestionariusza ankietowego zmierzała do zebrania opinii o organizatorach targów i zbudowania rankingu najlepszych ośrodków targów w Polsce.

Przede wszystkim okazało się, że zdecydowana większość ankietowanych wystawców krytycznie oceniła targi w Nadarzynie, a przy okazji moje teksty promocyjne o Ptak Warsaw Expo. Za „bezczelne wciskanie kitu” uznano , że PWE jest godną zaufania firmą, skoro jako firma targowa nie jest w ogóle zarejestrowana (wypowiedź z ubiegłego roku). W sprawie PWE najliczniejsze wypowiedzi dotyczyły wad technicznych pawilonów w Nadarzynie oraz mankamentów organizacyjnych. Sprawdziłem na stronie firmowej PWE. Można tam przeczytać, że:  Warsaw Expo zostało stworzone z myślą o najbardziej wymagających Organizatorach, którzy cenią przede wszystkim jakość i innowacyjność obiektu. To jest miejsce przygotowane do obsługi najtrudniejszych technicznie wydarzeń. To jest możliwe dzięki doskonałym rozwiązaniom technicznym oraz nowoczesnej technologii, jaka została zastosowana podczas projektowania obiektu. W Polsce prawie wszystkie ośrodki targowe mają nowoczesną architekturę i infrastrukturę dedykowaną specjalnie targom. Ale bez komentarza.

Co ciekawe, zaproszenia na imprezy targowe w Nadarzynie podpisuje m.in. Jerzy Romański prezes OFSKiP. Konia z rzędem temu, kto rozszyfruje ten skrót. Organizacja równie fikcyjna jak jej szef. Jak ma przyciągać wystawców?

Ptak Warsaw Expo nie ma twarzy i niezbędnej na rynku targowym autoryzacji.  Mają taką osobową, podmiotową twarz ośrodki targowe w Poznaniu, Krakowie, Kielcach, Łodzi, Gdańsku… Przez jakiś czas twarzą PWE był wizerunek Tomasza Raczyńskiego. Nie budził zaufania, o czym przekonałem się osobiście, kiedy znakomite postacie polskiego rynku targowego odmówiły mi współpracy z uwagi na organizacyjne powiązania z Raczyńskim.

Targi w Nadarzynie to przypadek ciekawy na krajowym rynku. Ale kto bogatemu zabroni ? W grudniu ubiegłego roku jeden z dyrektorów ds. targów w Nadarzynie zapytał mnie: „Czy w Poznaniu są też targi?”

 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady