Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Strona główna Polecamy Tagi: Alojzy Kuca | Izba Targowa | krajowa izba targowa | targi Kategoria: Marketing targowy 09.05.2016 Alojzy Kuca

Powstaje Krajowa Izba Targowa

Andzrej_Okinczyc_Lawa

„Nie ma nic silniejszego, niż idea do której dojrzał czas”- napisał ponad sto lat temu francuski pisarz Wiktor Hugo.  Tak właśnie myślałem 25 lat temu, kiedy postanowiłem zrealizować ideę powołania polskiego samorządu targowego.

W 1993 roku udało mi się przekonać  Międzynarodowe  Targi  Poznańskie i założyliśmy Polską Korporację Organizatorów Targów i Wystaw Gospodarczych. Dziś następca Korporacji – Polska Izba Przemysłu Targowego dedykowana jest podmiotom tworzącym przemysł targowy, czyli organizatorom targów i przedsiębiorstwom usług targowych. Wystawców w niej nie ma.

 

Teraz dojrzał czas do założenia polskiej izby wystawców targów, wystaw gospodarczych, artystycznych i społecznych, Każdego  roku w polskich targach uczestniczy ponad 30 tys. wystawców i – poza targami -  organizowanych jest kilkaset wystaw społecznych, artystycznych i gospodarczych.   Bez wystawców targi nie istnieją.  Tymczasem ta ogromna liczba środowisk społecznych i artystycznych,  firm, przedsiębiorców i kupców, stanowiąca potężny  potencjał gospodarczy, który jest najbardziej kreatywną częścią polskiej przedsiębiorczości – nie ma swojego samorządu gospodarczego, swojej reprezentacji, swojego forum targowo - wystawowego w celu wspierania swojej działalności  wystawienniczej, ich rentowności i promocji.

Niestety, zbyt często jeszcze , jak ćwierć wieku temu,  wystawcy są petentami targów. A powinno być właśnie odwrotnie, bo to wystawca jest królem na targach. Uczestnictwo w targach opiera się na warunkach zaproponowanych przez organizatora. Z ogromną satysfakcją informuję zatem, że zawiązała się grupa inicjatywna do powołania krajowej izby wystawców. Jest już Statut, który w 29 punktach wymienia świadczenia wobec członków – wystawców. Spotkanie Członków – Założycieli odbędzie się 8 czerwca 2016 roku  o godz. 12.00 na targach Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Zapraszam serdecznie !

Do nowo powstającej krajowej izby wystawców, która po wielu środowiskowych dyskusjach przyjęła ostatecznie nazwę Krajowej Izby Targowej  zapraszamy wszystkie podmioty gospodarcze, firmy, instytucje i stowarzyszenia związane z targami, wystawami i eventami. Jesteśmy organizacją otwartą. Tworzymy demokratyczne, samorządowe forum reprezentacji dla wszystkich uczestników targów i wystaw. Naszą misją jest wspieranie i poszerzanie polskiego rynku targowego, polskiej gospodarki i przedsiębiorczości. Członków Izby będzie obowiązywać symboliczna opłata roczna. Zainteresowanych proszę o kontakt na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Siedzibą Krajowej Izby Targowej będzie Warszawa. Stołeczność naszej siedziby jest ogromnym atutem skuteczności i owocnych działań.

Alojzy Kuca  z gronem wspierających

Alojzy Kuca - założyciel polskiego samorządu targowego w 1993 roku, wiceprezes Polskiej Korporacji Targowej od jej założenia do roku 2003,autor pierwszych publikacji samorządowych „ Czy targi maja alternatywę „ (1999), „Poradnika Wystawcy (2004), pomysłodawca i współautor  książki „Marketing targowy.Vademecum wystawcy”(2006),  autor kilkuset publikacji o targach i wystawach  w Polsce i na świecie, o historii targów  i samorządzie targowym.

Ilustracja: Andrzej Okińczyc Lawa, http://www.expovortal.com/od-redakcji/inspiracje/item/16307-andrzej-okiczyc-w-muzeum-narodowym

 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady