Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Kategoria: Rozmowy o targach 23.02.2009

SHKG, efa, bauenleipzig - efekt synergii

shgk_fot.gif

Branżowe Targi Techniki Sanitarnej, Grzewczej oraz Klimatyzacji i Automatyzacji Budynków SHKG to w Niemczech Wschodnich oraz Europie Środkowej jedna z najważniejszych imprez wystawienniczych dla tej branży

Rozmowa z Ekkehard Trümper - Dyrektorem targów SHKG, efa, bauenleipzig.

 

Lipskie targi efa, SHKG oraz Targi Budownictwa bauenleipzig odbywają się w tym samym terminie – jakie podstawowe korzyści wynikają z takiego połączenia?

Branżowe Targi Techniki Sanitarnej, Grzewczej oraz Klimatyzacji i Automatyzacji Budynków SHKG to w Niemczech Wschodnich oraz Europie Środkowej jedna z najważniejszych imprez wystawienniczych dla tej branży. Nasze targi odbywają się w cyklu dwuletnim na jednych z najnowocześniejszych terenach wystawienniczych na świecie. W tym roku targom SHKG towarzyszyć będą 11. Branżowe Targi Techniki dla Budynków, Elektrotechniki oraz Klimatyzacji i Automatyzacji efa oraz Środkowoniemieckie Targi Budownictwa, Renowacji i Modernizacji Budynków bauenleipzig. Organizacja w tym samym terminie trzech oddzielnych imprez targowych o zbliżonej tematyce gwarantuje prezentację pełnej oferty z zakresu techniki energetycznej, sanitarnej, grzewczej, klimatyzacyjnej oraz techniki i elektrotechniki dla budynków. Powstały w ten sposób efekt synergii stanowi dla wielu przedstawicieli branży poważną motywację do odwiedzenia targów.

Jakie znaczenie dla branży mają te odbywające się w cyklu dwuletnim targi?

Dla przedstawicieli branży z regionu Europy Środkowej i Niemczech Wschodnich nasze targi to najważniejsze źródło informacji o nowych technologiach, produktach i rozwiązaniach dla branży. Cykl dwuletni jest odpowiedzią na procesy technologiczne producentów i cykliczność wprowadzania nowej oferty do ich asortymentu. Dla nas, jako organizatora najważniejsze jest silne wsparcie, jakie otrzymujemy ze strony wszystkich wiodących w Niemczech organizacji branżowych i przemysłowych, takich jak: Federalne Zrzeszenie Przemysłowe Techniki dla Domu, Energii i Środowiska (BDH), Federalne Zrzeszenie Techniki Grzewczej, Klimatyzacyjnej i Sanitarnej/Techniczne Systemy dla Budynków (BHKS), jak również wschodnioniemieckie zrzeszenia cechów rzemiosła sanitarnego, grzewczego i klimatyzacyjnego.

Ilu wystawców zaprezentuje swoją ofertę w 2009 roku, jakie są prognozy co do liczby odwiedzających?

Podczas ostatniej edycji targów SHKG w 2007 roku swoją ofertę zaprezentowało 225 wystawców, a liczba odwiedzających specjalistów przekroczyła 20.000 osób. W roku bieżącym liczymy na obecność ok. 250 producentów oraz przeszło 23.000 odwiedzających.

Czy można zdradzić jakie nowości zaprezentują wystawcy?

Wśród dotychczas zgłoszonych firm znajdują się tak wiodące marki jak: ABA BEUL, Buderus, F. W. Oventrop, Judo, Ochsner, Stiebel Eltron, Vaillant, Viessmann oraz Uponor. Według aktualnych prognoz powierzchnia wystawiennicza targów SHKG oraz efa zajmie w sumie ponad 40.000 m2. Informacje o nowościach prezentowanych przez naszych wystawców zamieszczać będziemy na bieżąco na naszej stronie internetowej www.shk-leipzig.de

Jakie tematy omawiane będą podczas konferencji i spotkań branżowych w 2009 r.?

Tradycją targów SHKG jest organizowane w Lipskich Centrum Kongresowym CCL naszego „SHKGforum”. Przygotowywane przez nas tematy skupiać się będą wokół problematyki energooszczędności w budownictwie, nowoczesnych rozwiązaniach techniki sanitarnej i grzewczych, termomodernizacji budynków oraz alternatywnych źródłach energii. Tak więc wszystkie te tematy, które stanowią obecnie najczęstszy temat rozmów przedstawicieli branży.

 

Rozmawiała Agnieszka Matczynska


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady