Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Kładziemy nacisk na konkurencyjność i wysoki poziom usług

Kijowskie Międzynarodowe Targi Kontraktowe

Mariana Tkaczenko23 lutego 2011 roku, w Kijowie, odbędzie się Międzynarodowe Forum Przemysłu Spożywczego i Opakowań. Przy tej okazji prezentujemy wywiad z  Panią Mariną Tkaczenko – dyrektorem targów PackExpo, ProdTechMasz, Targów Przemysłu Piekarskiego i Cukierniczego w Kijowie.

Jakie czynniki na Ukrainie mają wpływ na liczbę imprez targowych?

Czynników jest wiele, ale - moim zdaniem - najważniejsze z nich to: po pierwsze, czy dla Ukrainy strategicznie ważna jest tematyka zorganizowanych targów i, po drugie, czy są obecne projekty w danym obszarze (ważny jest nie ich sukces, a rozwój). Wytłumaczę dlaczego.

Wszystkie obszary przetwórstwa spożywczego i przemysłu opakowaniowego zawsze były, są i będą priorytetem dla Ukrainy. Aktualność ich nie zmniejsza się, ponieważ następuje stała modernizacja i unowocześnianie produkcji, wprowadzanie nowych technologii. Jednym słowem, rynek doskonali się. Forum IFFIP zawsze reagowało na te potrzeby, stanowiło pomost między konsumentami a producentami. Statystyka pokazuje, że 50% odwiedzających nasze targi przychodzi, aby poznać nowe produkty i osiągnięcia, 81% wykorzystuje je, aby uzyskać informacje na temat ostatnich wydarzeń i trendów w branży. Przypomnijmy, że targi gromadzą szereg narzędzi marketingowych i zapewniają tym samym efekt każdego poszczególnego instrumentu promocji. Wyjaśnia to wyjątkowe miejsce targów wśród pozostałych elementów polityki komunikacyjnej przedsiębiorstwa.

Tworząc nowy projekt albo rozszerzając tematykę istniejących targów, kładziemy nacisk na konkurencyjność, wysoki poziom serwisu usług, wykorzystanie nowoczesnych technologii w promocji targów, zwłaszcza na prowadzenie różnych działań, dzięki którym można rozszerzyć pole informacyjne targów oraz zainteresowanie nimi, co znacznie wpływa na korzyści dla wystawców płynące z uczestnictwa w imprezach.

IFFIPProszę opowiedzieć o niezwykłych rozwiązaniach kreatywnych odnośnie organizacji imprez w ramach targów?

Pod egidą Forum odbędzie się około 20 imprez profesjonalnych, które gromadzą elity przemysłu spożywczego i opakowaniowego. W 2011 roku odbędzie się "Dzień przemysłu mięsnego" w ramach Międzynarodowego Forum Przemysłu Spożywczego i Opakowań.

Główne wydarzenia, które będą miały miejsce to:

  • konferencja „Przemysł mięsny nowego tysiąclecia”. Planujemy przyciągnąć specjalistów, którzy urzeczywistniają regulowanie branży mięsnej - z jednej strony oraz producentów i dostawców surowców i wyposażenia z drugiej, do omówienia ważnych spraw dotyczących przyszłości branży, znalezienia nowych podejść w jej pracy;

  • w ramach „Dnia przemysłu mięsnego” odbędzie się także Konkurs degustacyjny produkcji mięsnej;

  • nagrodzenie odznaczeniem „Marka branży”.

Także na targach będzie przedstawiona Strefa nowości w opakowaniu i w opakowaniu ekologicznym. Jednym z ostatnich światowych trendów jest zgodność opakowania i samej produkcji z normami ekologicznymi - znaczek „Eko” na opakowaniu jest teraz bardzo ważnym atrybutem towaru. Zapraszamy wszystkich specjalistów na otwarte stoiska specjalistyczne.

Aktywnie rozwija się interaktywna część forum IFFIP i jego targów. Na podstawie ubiegłorocznej pracy stron internetowych i elektronicznej rejestracji na targach została stworzona unikalna baza danych ekspertów w dziedzinie opakowań i przemysłu spożywczego. Ponadto realizuje się wymianę banerową z szeregiem portali specjalistycznych oraz organizuje akcje i imprezy. Codziennie strony internetowe są aktualizowane i uzupełniane przez najnowsze dane na temat forum i całej branży. A zatem obecnie aktualne materiały informacyjne regularnie są dostarczane dużej liczbie specjalistów. Oznacza to, że wystawcy forum i zwiedzający mają możliwość otrzymywać niezbędną informację w ciągu roku. Z tych możliwości proponujemy skorzystać także uczestnikom forum i rozmieścić swoje nowości na stronach internetowych targów.

Jaki jest wpływ liderów rynku na organizację i przeprowadzenie targów?

KMKWłaśnie liderzy rynku są tymi flagowcami, które prowadzą rynek naprzód, rozwijają i sprzyjają temu, żeby nasza produkcja była godnie reprezentowana na rynkach światowych. To zawodowcy, których zdania trzeba zawsze brać pod uwagę. Żadne targi, żadne imprezy, które organizują Kijowskie Międzynarodowe Targi Kontraktowe nie odbędą się bez uwzględnienia ich fachowej opinii. One również pomagają w kształtowaniu programu targów, rozszerzeniu rozdziałów, określeniu terminów i ilości dni targowych i innych kwesti. Pomimo tego, że firmy-liderzy nie zawsze uczestniczą ze stoiskiem na targach, jesteśmy zawsze w stałym kontakcie i ta komunikacja określa wytyczne dotyczące rozwoju i promocji naszych targów.

Przedsiębiorstwa przemysłu mięsnego są dosyć specyficzne. Czy istnieje możliwość organizacji w przyszłości odrębnych targów specjalnie dla nich? Czy to nie jest korzystniejsze?

Dzisiaj odnieść sukces to za mało. Trzeba koniecznie się rozwijać. Temat ten na Ukrainie ma szanse rozwoju tylko równolegle z szeregiem targów o zbieżnej tematyce, takich jak: opakowania, urządzenia chłodnicze, logistyka, hodowla zwierząt i inne. Im więcej tematów, które obejmują ten obszar, tym więcej firm będzie chciało odwiedzić targi.

Czy jest prognozowana współzależność zysków do zainwestowanych środków w organizację stoiska dla konkretnej firmy?

Dla nas to pytanie jest bardzo interesujące. Istnieje wiele targów za granicą, których wystawcy z dumą i otwarcie mówą o swoich obrotach, piszą o tym w artykułach, udzielają wywiadów, nic nie ukrywają. Niestety, podsumowanie udziału w targach to nadal rzadkość dla naszych wystawców. W najlepszym przypadku firma stara się zrozumieć, czy nie na próżno wydała pieniądze - czyli porównuje wydatki na udział w targach z dochodami, które pojawiły się w wyniku zawartych na targach kontraktów. Na dzień dzisiejszy takiej informacji nie posiadamy. Nasze zadanie polega na tym, żeby klient otrzymał najwięcej korzyści z udziału w targach w stosunku do środków w nie zainwestowanych.

Targi, których jest Pani dyrektorem są wieloprofilowe. Które są Pani najbliższe?

Kiedy trwają przygotowania do targów, zawsze całkowicie zanurzam się w pracy. Jak w rodzinie nie da się kochać jednego dziecka bardziej niż inne, tak i tu. Wszystkie targi są dla mnie interesujące, inaczej nic z tego nie wyjdzie. Najwięcej przyjemności sprawia mi, kiedy uczestnicy aktywnie wspierają wydarzenia i sami są ich inicjatorami. Miło, kiedy zbiera się ekipa fachowców. Dowodzi to, że targi dla nich są nie tylko narzędziem do prezentacji firmy, ale także miejscem rozwoju zawodowego i wzrostu gospodarczego. Zawsze jestem zadowolona, gdy imprezy prowadzone w ramach forum cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród profesjonalistów z branży. Potwierdza to, że te wysiłki, które wkładamy w organizację targów są właściwie oceniane przez naszych partnerów, uczestników i gości. A to nie może nie cieszyć!

 


Źródło:

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady