Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Nowe przestrzenie, świeże pomysły na biznes

polagra_tech

Sytuacja na rynku piekarsko-cukierniczym zmienia się dynamicznie. Liczba tradycyjnych piekarni maleje, sieci handlowe coraz częściej kuszą klientów nie tylko niskimi cenami, ale również zapachem „świeżo wypiekanego” pieczywa. Małe i średnie piekarnie oparte na tradycyjnym modelu biznesowym przegrywają w tej nierównej rywalizacji. Śledząc rynkowe trendy warto już zawczasu przygotować się na nadchodzące zmiany i znaleźć nowe kierunki rozwoju dla swojego zakładu piekarskiego i cukierniczego. Jak otworzyć sklep, kawiarnię, pizzerię, jak ekonomicznie wypiekać nowe rodzaje pieczywa, jak reklamować swoje produkty? Doskonałą okazją by poznać odpowiedzi na te pytania będą targi Polagra-Tech, które odbędą się od 7 do 11 października.

Ekspozycja nowych rozwiązań w zakresie technologii dla branży piekarskiej, cukierniczej i lodziarskiej podczas Salonu Przemysłu Piekarskiego i Cukierniczego w ramach Międzynarodowych Targów Technologii Spożywczych POLAGRA-TECH uzupełniona zostanie obszernym programem wydarzeń towarzyszących – pokazów, konferencji i szkoleń. Będą one dotyczyć zastosowania komponentów piekarskich, cukierniczych i lodziarskich, przygotowania deserów, skutecznych działań marketingowych i promocyjnych w branży piekarskiej i cukierniczej.

Przede wszystkim jednak organizatorzy targów skoncentrują się na dostarczeniu tradycyjnym piekarniom fachowego wsparcia w znalezieniu rozwiązań biznesowych, handlowych i marketingowych, które pomogą stworzyć atrakcyjną alternatywą wobec ekspansji piekarni w sieciach handlowych. Pomysły na biznes i jego rozwój będą prezentowane w ramach trzech specjalnych przestrzeni warsztatowo-szkoleniowych: SKLEP, KAWIARNIA, PIZZERIA.

Ponadto wyrafinowane receptury i kompozycje smakowe, a także oryginalne dekoracje wyrobów cukierniczych prezentowane będą podczas pokazów odbywających się na przestrzeni Forum Rzemieślników Piekarstwa i Cukiernictwa przygotowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Rzemieślników Piekarstwa RP oraz Stowarzyszeniem Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP.

Tym samym targi POLAGRA-TECH, które gościć będą wiodących dostawców nowoczesnych technologii, będą doskonałym miejscem do poznania możliwości produkcyjnych maszyn i całych linii technologicznych w ruchu, mini-piekarni, rozwiązań informatycznych, systemów logistycznych i pakujących, a także zweryfikowania informacji na temat potencjału i kondycji branży oraz znalezienia inspirujących pomysłów na rozwój własnego biznesu.

Sukces na dobrych warunkach

Na wystawców i zwiedzających czeka jeszcze jedna niespodzianka. W trosce o spójna prezentację ekspozycji branży piekarskiej, cukierniczej i lodziarskiej, pawilony ekspozycyjne 5 i 9 połączone zostaną nowoczesnym łącznikiem. Ekskluzywna konstrukcja na stałe wpisze się w architekturę terenów targowych w Poznaniu.

Sięgnij po złoto – prestiżowe wyróżnienie w nowej odsłonie

W roku 2012 zadebiutuje nowa formuła konkursu o prestiżowy Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Liczne zmiany wiążą się nie tylko z odświeżonym wizerunkiem medalu, ale przede wszystkim z całym pakietem unikatowych korzyści, na które liczyć mogą laureaci konkursu. Podstawową innowacją jest znacznie wcześniejszy termin rozstrzygania konkursu. Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem znana była już na kilka tygodni przed rozpoczęciem targów. Produkty nagrodzone Złotym Medalem prezentowane będą na ekskluzywnym stoisku zlokalizowanym w centrum ekspozycji targowej – tak zwanej Strefie Mistrzów. Nowością będzie także konkurs przeprowadzany równolegle w Internecie i w Strefie Mistrzów wśród zwiedzających targi. Po raz pierwszy również profesjonaliści będą mogli oddawać głosy na najlepszy ich zdaniem produkt spośród laureatów Złotego Medalu, a wybrany przez nich produkt otrzyma prestiżowe wyróżnienie Złoty Medal – Wybór Konsumentów. Najcenniejsze trofea Międzynarodowych Targów Poznańskich – Złote Medale, które po raz pierwszy będą miały nową formę prestiżowej statuetki – zostaną wręczone już pierwszego dnia targów podczas uroczystej Gali Nagród. Wówczas przyznane zostaną również statuetki Acanthus Aureus za stoiska targowe najlepiej sprzyjające realizacji strategii marketingowej firm.

Zachęcające statystyki

Tegorocznej edycji dobrze wróżą statystyki Salonu Przemysłu Piekarskiego i Cukierniczego w ramach targów POLAGRA-TECH 2010, kiedy ekspozycję wystawców odwiedziło 45.000 profesjonalnych zwiedzających (technologów, właścicieli, menadżerów linii produkcyjnych, kadra zarządzająca piekarni, cukierni, dyrektorzy zakupów w sieciach handlowych) z 50 krajów, którzy poszukiwali konkretnych rozwiązań technologicznych dla swoich zakładów produkcyjnych. Systematycznie wzrasta również liczba wystawców – w roku 2010 w Salonie uczestniczyło 150 firm, a, a ekspozycja zajęła rekordową powierzchnię 18 tysięcy mkw. W tym roku już ponad połowa powierzchni ekspozycyjnej została zarezerwowana, swoją obecność potwierdziło 70% firm, które uczestniczyły w targach POLAGRA-TECH w roku 2010.Źródło: MTP


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady