Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Polecamy Tagi: KWZH | targi | Wystawa zwierząt hodowlanych Kategoria: rolnictwo, ogrodnictwo, leśnictwo 24.04.2017 Agnieszka Matczyńska

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych już niebawem

kwzh_2017_1– Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych to wielkie święto dla hodowców. To ważne w branży przedsięwzięcie, na którym można zaprezentować osiągniecia hodowlane – mówił podczas poprzedniej edycji Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych prof. dr hab. Eugeniusz Herbut, dyrektor Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego,  a Wiesław Drewnowski, prezes zarządu Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy dodał wówczas, że KWZH to bardzo dobre miejsce do nawiązania kontaktów biznesowych i prezentacji swojego dorobku.

 

W tym roku XXVIII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbędzie się w terminie 5-7 maja 2017 roku w Poznaniu. Wystawa to szansa dla wszystkich, którzy pragną wzmocnić swoją pozycję na rynku i doceniają spotkania w biznesowej atmosferze, służące nawiązaniu kontaktów z profesjonalnymi odwiedzającymi.

 

Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, Związki Hodowców Zwierząt i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Umiejętna obserwacja rynku Zespół organizacyjny odpowiedzialny za XXVIII Krajową Wystawę Zwierząt Hodowlanych umiejętnie obserwuje rynek, analizując trendy w branży hodowlanej. – Cały czas jesteśmy blisko branży, przyglądamy się dynamicznie zmieniającym się tendencjom, pilnie wsłuchujemy się w potrzeby wystawców i zwiedzających, by trafnie spełniać ich oczekiwania, pomagamy też kreować trendy i rozwijać pasje – zapewnia Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu. – Korzystając z wiedzy dostępnejna rynku i licznych obserwacji z głębokim zaangażowaniem realizujemy poszczególne zadania związane z organizacją kolejnej edycji Wystawy – dodaje.

5 pawilonów i wysoki komfort zwiedzania XXVIII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych zlokalizowana będzie w pięciu pawilonach: 1, 2, 3, 3A i 4, które zostaną podzielone tematycznie. W pawilonie numer 1 będzie można podziwiać bydło mleczne, w 3 drób i zwierzęta futerkowe. W hali numer 2 znajdą się ryby, konie, kozy, pszczoły i owce. Natomiast w pawilonie 4 trzoda chlewna i rasy rodzime. Bydło mięsne będzie można zobaczyć w hali 3A. – Podzielenie zwierząt w taki sposób umożliwi swobodną ich prezentację i ocenę. Do tego sprzyjać będzie komfortowi zwiedzania i rozmowom na temat najnowszych trendów – podkreśla Łukasz Rachubiński. Integralną częścią Wystawy będzie też ekspozycja nowości oraz maszyn i urządzeń wykorzystywanych w hodowli. Znajdzie się ona na terenie zewnętrznym między pawilonami ze zwierzętami hodowlanymi oraz w poszczególnych pawilonach.

Inspirujące strefy pokazowe w programie XXVIII Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych pojawią się inspirujące strefy pokazowe i wydarzenia dla profesjonalnych odwiedzających będące źródłem wiedzy i możliwością do wymiany doświadczeń. Tegoroczną Wystawę uświetnią szkolenia , seminaria i uroczyste wręczenia nagród, kiermasz żywności tradycyjnej i regionalnej oraz liczne akacje dla najmłodszych. – Program towarzyszący Wystawie powstaje, dzięki wsparciu ze strony stowarzyszeń i związków, a także poszczególnych wystawców i mediów. Od lat przy organizacji KWZH pomaga również Uniwersytet Przyrodniczy – zapewnia Łukasz Rachubiński. – Partnerzy Wystawy, którzy aktywnie włączą się w tworzenie programu wydarzeń otrzymają bogaty pakiet świadczeń reklamowych – dodaje.

Najbardziej wyczekiwanym punktem programu, budzącym najwięcej emocji jest profesjonalna ocena zwierząt , która wzorem lat ubiegłych odbędzie się na trzech ringach. Międzynarodowe jury wskaże najpiękniejsze okazy i nada im tytułu czempionów, superczempionów i wiceczemoionów. Podczas oceny zwierząt zostaną wzięte pod uwagę rozmaite czynniki, jednym z nich będą dobre wyniki m.in. w produkcji mleka.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Więcej informacji na www.kwzh.pl

 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady