Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Polecamy Tagi: KWZH | targi | Wystawa zwierząt hodowlanych Kategoria: rolnictwo, ogrodnictwo, leśnictwo 04.05.2017 Agnieszka Matczyńska

Od jutra piękne i silne zwierzęta na Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych

kwzh_2017W najbliższych dniach, a dokładnie od 5 do 7 maja, w Poznaniu, odbędzie się 28. Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można nie tylko obejrzeć najlepsze zwierzęta hodowlane, ale również zapoznać się z najnowocześniejszymi metodami hodowli, nawiązać relacje merytoryczne oraz biznesowe pomiędzy hodowcami, rolnikami, zarządcami specjalistycznych hodowli i hobbystami. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dlaczego warto tu przybyć?

Bo polskie hodowle w sposób znaczący uczestniczą w europejskim rynku hodowlanym. Pogłowie trzody chlewnej to ok. 17 mln sztuk, a bydła ponad 8 mln. Polskie kury znoszą 7,7 mld ton jaj rocznie. Z kolei pod kątem produkcji mleka zajmujemy piąte miejsce w Europie i dziewiąte na świecie. Niniejsze statystyki potwierdzają moc gospodarczą, jaka tkwi w polskiej hodowli. To argument biznesowy, ale jest też inny – społeczny, rodzinny. Wystawa jest znakomitym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie mogą przyprowadzić pociechy i miło spędzić czas, wykorzystując sposobność do zabawy oraz edukacji dzieci w zakresie wiedzy na temat zwierząt. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Dostępne będą trzy strefy dla dzieci organizowane przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Krajową Radę Drobiarstwa – Izbę Gospodarczą oraz Polsus. Nie zabraknie również dobrego jedzenia. Organizatorzy wraz z partnerami wydarzenia stworzyli także możliwość przeprowadzenia bezpłatnych badań profilaktycznych m.in.: pomiaru cukru, badań ciśnienia czy zanieczyszczenia płuc.

Ocena zwierząt, pokaz nowości

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych to największe w kraju wydarzenie, na którym odbywa się ocena zwierząt. Przyznawane są czempionaty i wiceczempionaty w różnych kategoriach. To także miejsce prezentacji nowości, maszyn i urządzeń niezbędnych do hodowli. Zwiedzający będą mogli przyjrzeć się także wyposażeniu budynków inwentarskich.

W tym roku program Wystawcy wzbogacą również wykłady, seminaria, kiermasz żywności tradycyjnej i regionalnej oraz wiele atrakcji dla dzieci. Tegoroczna ekspozycja zostanie zlokalizowana w pięciu pawilonach: 1, 2, 3, 3A i 4, które będą podzielone tematycznie.

Już niebawem w Poznaniu będzie można nie tylko obejrzeć najlepsze zwierzęta hodowlane, ale również zapoznać się z najnowocześniejszymi metodami hodowli, nawiązać relacje merytoryczne i biznesowe pomiędzy hodowcami, rolnikami, zarządcami specjalistycznych hodowli oraz hobbystami.

Na długiej liście zwierząt, które zawitają do Poznania znajduje się bydło mleczne, bydło mięsne, trzoda chlewna, rasy rodzime, drób, zwierzęta futerkowe, ryby słodkowodne, konie, kozy, pszczoły, owce i inne.

- Serdecznie zapraszam na wspaniałą wystawę, gdzie konie, bydło, trzoda chlewna, drób, króliki, szynszyle i inne zwierzęta prezentować się będą w pełnej krasie, a hodowcom

i miłośnikom dostarczymy nie tylko wrażeń organoleptycznych, ale również sporej dawki wiedzy i emocji. – zaprasza Tomasz Kobierski, Wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Do zobaczenia podczas największego święta hodowców, ale przede wszystkim święta zwierząt hodowlanych! – dodaje.

 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady