Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Polecamy Tagi: agro-tech | targi | wystawa rolnicza Kategoria: rolnictwo, ogrodnictwo, leśnictwo 18.05.2017 Agnieszka Matczyńska

AGRO-TECH Minikowo już po raz czterdziesty

AGRO-TECH_Minikowo_2016Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza 1-2 lipca 2017 roku na Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH. Od wielu lat jest to najważniejsza rolnicza wystawa w Polsce północnej dedykowana rolnikom stawiającym na nowatorskie rozwiązania w swoich gospodarstwach. W wystawie co roku bierze udział ponad 400 wystawców krajowych i zagranicznych. Najważniejszą częścią wystawy jest nowoczesna technika rolnicza, którą zaprezentuje ok. 130 wystawców krajowych i zagranicznych. Uzupełnieniem wystawy są profesjonalnie pokazy pracy maszyn rolniczych na specjalnie wydzielonym polu zwanym „Górą prawdy”. Targi AGRO-TECH dzięki współpracy z Niemieckim Towarzystwem Rolniczym DLG są wpisane w międzynarodowy program targów DLG International „TRADE SHOWS”. Podczas targów odbędzie Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, na której pod ocenę wystawionych będzie ok. 300 zwierząt m.in. bydło mleczne, mięsne. Ważnym punktem w programie imprezy jest Centrum Hodowli i Nasiennictwa, gdzie swoje stoiska promocyjne będą miały czołowe polskie i zagraniczne hodowle roślin. Największą jednak atrakcją Centrum jest unikalna kolekcja ponad 200 odmian roślin uprawnych - zbóż, strączkowych, traw i oleistych oraz specjalna kolekcja odmian rzepaku, będąca integralną częścią Międzynarodowych Dni Rzepaku (w dniach 17-18 maja). Swoje stoisko informacyjno-promocyjne będzie miało również Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podległe agencje rolne, na którym od ekspertów można będzie uzyskać ważne informacje dotyczące finansowania różnych działań z zakresu rolnictwa i obszarów wiejskich na lata 2014-2020. Podczas targów odbędą się też konferencje i konsultacje dla rolników.

Tu w Minikowie 35 tys. rolników z województw kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, pomorskiego i łódzkiego poszukuje nowych rozwiązań dla swoich gospodarstw.

Agro - Tech 2016

Miniona edycja Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH w Minikowie odbyła się od 3 do 4 lipca 2016 roku. Na ok. 12 ha powierzchni wystawowej swoje propozycje zaprezentowało ok. 450 wystawców krajowych i zagranicznych.

Specjalnością minikowskich targów jest niewątpliwie technika rolnicza, która zajmuje ponad 3/4 powierzchni wystawienniczej. W tej branży maszyny i urządzenia producentów krajowych i zagranicznych oferuje ponad 130 wystawców. Mocną stroną AGRO-TECH są profesjonalne pokazy polowe na specjalnie wydzielonym terenie zwanym „Górą Prawdy”. jest to prawdziwe safari, gdzie radzą sobie tylko najlepsi.

Targom AGRO-TECH towarzyszyła Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego, na której 50 hodowców z całego kraju wystawiło ponad 150 szt. bydła mlecznego i mięsnego. Zwiedzający oprócz wystawy zwierząt mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w oborach m.in. ze zrobotyzowaną oborą dla 40 krów, automatycznymi systemami zadawania pasz i usuwania odchodów, a także systemem pojenia cieląt oraz programami zarządzania stadem. Był to jedyny taki pokaz w Polsce i Europie Środkowej.

W sąsiedztwie wystawy zorganizowane było Centrum Hodowli i Nasiennictwa, gdzie oprócz najważniejszych polskich hodowli znalazła się unikalna w skali kraju kolekcja 200 odmian roślin uprawnych, głownie zbóż i strączkowych.

Targi AGRO-TECH w Minikowie mają swoją długoletnią tradycję i są od lat zaliczane do jednych z ważniejszych wystaw rolniczych w Polsce i największe w północnej części Polski.

 

 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady