Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Polecamy Tagi: lato z mtp | targi | targi Poznań Kategoria: turystyka, sport, hobby 19.06.2017 Agnieszka Matczyńska

„Lato na Targach” w Poznaniu

garden_party_lato_784x295Międzynarodowe Targi Poznańskie już po raz piąty zapraszają do spędzenia wakacji w ramach akcji „Lato na Targach”. Targowy ogród zamieni się w miejską plażę z leżakami, placem zabaw  i codziennymi animacjami. Dodatkowo Targi uruchamiają letnie kino plenerowe i cykl tematycznych projektów weekendowych.

- Będzie to miejsce kreatywnej, nieskrępowanej zabawy, leniwego odpoczynku i aktywności sportowych. Razem z firmą Garte, która projektuje przestrzeń letniego relaksu, chcemy stworzyć miejski ogród, w którym będą spotykać się poznańskie rodziny i ich przyjaciele. Będą tu drewniane siedziska, kwiatowe kaskady i zacienione zakątki. Do tego piaskownice i boiska, do których budowy wykorzystamy prawie 600 ton piasku oraz plac zabaw, którego urządzenie zapewnia Partner „Lata na Targach” – firma Lars Laj – mówi Karolina Nawrot z Centrum Prasowego MTP.

Letnia dawka sportu i zabawy

W programie znajdą się zajęcia piłkarskie prowadzone na świeżym powietrzu przez Akademię Reissa. Będzie też możliwość grania w ping-ponga, siatkówkę i badmintona. Targi udostępnią jedną ze swoich hal na potrzeby toru wrotkarskiego i zajęć jazdy na rolkach z instruktorem.

Miłośnicy gier będą mogli zagrać w planszówki, a bibliofile wymienić się książkami w ramach akcji bookcrossingu. W soboty goście będą mogli umówić się na piknik i wspólne grillowanie. Na miejscu będzie działała wypożyczalnia sprzętu plażowego, gdzie za darmo będzie można wypożyczyć leżaki, gry, zabawki i piłki.

Kulinarne kino plenerowe

W każdy czwartek począwszy od 6 lipca będzie działało letnie kino kulinarne pod patronatem targowych Restauracji GARDENcity. Przez osiem kolejnych tygodni leżąc na leżakach, będzie można zobaczyć smakowite propozycje filmowe, których wspólnym mianownikiem będą kulinarne inspiracje. Będzie można obejrzeć mi.in:

•         Chef

•         Faceci od kuchni

•         Smak curry

•         Podróż na sto stóp

•         Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

•         Przepis na miłość

•         Niebo w gębie

•         Kwiat wiśni i czerwona fasola

W każdy czwartek począwszy od 6 lipca, od godz. 20:00, będzie dostępna oferta kulinarna GARDENcity  dla wszystkich miłośników kina plenerowego. Serwowane będą przysmaki kuchni narodowych. Szef Kuchni GARDENcity  – Tomasz Zdrenka przygotowuje na kolejne wieczory  dania kuchni polskiej, włoskiej, meksykańskiej, orientalnej  oraz burgery. Dostępny będzie również bar z napojami orzeźwiającymi.

Tematyczne weekendy

- W tym roku stawiamy na projekty tematyczne. Pięć wakacyjnych weekendów będzie zarezerwowanych na festyny sportowe, naukowe czy historyczne – informuje Karolina Nawrot.

30.06.-1.07    Ogólnopolski Konwent Blogosfery Ogrodniczej

8.07                Sportowy weekend

15.07              Weekend miłośników gier

22.07              Weekend edukacyjny

29.07              Weekend historyczny

05.08              Weekend majsterkowiczów „Maker space”


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady