Polish Belarusian Czech Dutch English Estonian French German Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Email

Polecamy Tagi: KOMPOZYT-EXPO | targi | targi kompozytów Kategoria: tworzywa sztuczne, opakowania 14.10.2016 Agnieszka Matczyńska

Pełen sukces Targów KOMPOZYT-EXPO®

KOMPOZYT-EXPO_2016Na przekór typowo jesiennej pogodzie Goście tłumnie odwiedzający EXPO Kraków nie zawiedli oczekiwań Wystawców i organizatora. Kolejna edycja jedynego w Polsce targowego spotkania branży kompozytów zakończyła się pełnym sukcesem. W dniach 5-6 października EXPO Kraków przeżywało prawdziwe oblężenie Zwiedzających, zainteresowanych najnowocześniejszymi technologiami kompozytowymi.

Optymalna kompozycja

Podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentowało 211 Wystawców oraz Współwystawców, z których aż 25% stanowiły zagraniczne firmy, m.in. z Czech, Niemiec, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Włoch i Francji. Pod względem ilości Zwiedzających 7. edycja Targów pobiła ubiegłoroczny rekord. Potwierdzają to w swoich opiniach Wystawcy.

 – Na KOMPOZYT-EXPO® wystawiamy się po raz szósty, praktycznie od samego początku istnienia targów kompozytowych. Jak zwykle impreza cieszy się dużą popularnością, ale tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Nie mamy wolnej chwili, co rusz na stoisku spotykamy się zarówno z dotychczasowymi Klientami, jak i nowymi. Już dziś mogę powiedzieć, że w przyszłym roku ponownie pojawimy się na Międzynarodowych Targach KOMPOZYT-EXPO®. – mówi Przemysław Kamiński z firmy CSV Kompozyty.

Podobnego zdania jest Jacek Mierzejewski, reprezentujący firmę Maka Systems GmbH.

– W Międzynarodowych Targach Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® bierzemy udział drugi raz. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Muszę przyznać, że Targi znakomicie zagospodarowały rynek kompozytów. W EXPO Kraków spotykają się niemal wszyscy przedstawiciele branży: zarówno liderzy tego rynku, jak i małe przedsiębiorstwa. To dla mnie bardzo budujące. Gołym okiem widać, że Targi rosną w siłę: przed kasami kłębi się tłum Klientów, co świadczy o tym, że chcą nas – Wystawców - oglądać i z nami rozmawiać.

Niezwykłe prezentacje

„Co roku program Targów wzbogacamy o nowy, interesujący element. W naszej ocenie sukces wydarzenia targowego w 90% zależy od prezentacji atrakcyjnej oferty. Pozostałe 10% to wspomniane wcześniej wydarzenia towarzyszące. Kluczowa jest optymalna kompozycja!” – tymi słowami Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie Sp. z o.o., zapowiadała tegoroczną edycję. Znalazły pełne potwierdzenie w niezwykle bogatym programie towarzyszącym 7. Targów KOMPOZYT-EXPO®. W Hali Dunaj odbyły się prezentacje m.in:

  • firmy INVENCO, której motywem przewodnim były obliczenia wytrzymałościowe konstrukcji kompozytowych;
  • firmy EC TEST SYSTEMS Sp. z o.o. na temat nowoczesnych technologii badania jakości wyrobów kompozytowych;
  • kancelarii radców prawnych SMW Legal Stolarski, Majewski i Współpracownicy Sp.p., która wyszła naprzeciw oczekiwaniom młodych przedsiębiorców i podpowiedziała jak z formalnego punktu widzenia stawiać pierwsze kroki w biznesie

Dużym zainteresowaniem Zwiedzających cieszyły się pokazy, organizowane na stoiskach firm. Jedną z najnowocześniejszych maszyn do cięcia kompozytów zaprezentowali specjaliści z KSM Kumor, Stańdo Sp.j. C.A.T. Z kolei firma Magnum Venus Polska przedstawiła nowe technologie stosowane w produkcji laminatów.

Kompozyty w akcji

Nowością 7. edycji Targów KOMPOZYT-EXPO® była Strefa Start-up, gdzie specjaliści i przedsiębiorcy stawiający pierwsze kroki w biznesie mogli zaprezentować swoje osiągnięcia i pomysły. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa Kompozyty w Akcji, na której Wystawcy zaprezentowali wiele ciekawych produktów, które niekoniecznie do tej pory kojarzyły się Zwiedzającym z kompozytami. Pokazano m.in. jacht, brodzik i umywalkę, wykonane z syntetycznego granitu, w pełni kompozytową łopatę wiatraka, wał napędowy do super-samochodu, drążek sterowy z przedłużaczem klasy Laser oraz… rehabilitacyjny sprzęt medyczny. Standardowo już sporym zainteresowaniem cieszyły się prezentowane przez studentów z AGH Racing oraz PWR Racing Team kompozytowe bolidy.

Organizatorzy tegorocznej edycji pomyśleli o przedsiębiorcach, poszukujących pracowników oraz o młodych, zdolnych absolwentach i specjalistach otwartych na nowe wyzwania. To z myślą o nich powstała specjalna „Strefa kariery”, która dała szansę na bezpośrednią rozmowę uczestników Targów z ich potencjalnymi pracodawcami. Organizatorzy KOMPOZYT-EXPO® stale monitorują branżę i dbają, by przy okazji tego wydarzenia szansę na prezentację miały wszystkie dziedziny ściśle związane z technologiami kompozytów. W związku z dynamicznym rozwojem branży program edycji 2016 wzbogacony został o temat biokompozytów. Nowością tegorocznych Targów była również sekcja „badania i rozwój”, zorganizowana z myślą o prezentacji najnowszych technik laboratoryjnych, innowacji dla przemysłu oraz wsparciu inwestycyjnemu.

Równocześnie z Międzynarodowymi Targami KOMPOZYT-EXPO® odbyły się Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance oraz Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Połączenie tych wydarzeń wynika ze ścisłej współpracy branż, co daje odwiedzającym olbrzymią dawkę wiedzy, innowacji oraz możliwość nawiązania bezpośrednich relacji biznesowych. Po niezwykle udanej edycji organizatorzy nie spoczęli na laurach. Wręcz przeciwnie – rozpoczęli przygotowania do kolejnych, 8. już Targów, by jeszcze bardziej urozmaicić program i zadowolić nawet najbardziej wymagających Gości.

 

 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Tygi.pl - informacje, ciekawostki, porady